Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pajuto džiaugsmą dėl kaimo fizkultūrininkų ir buvusios lavoninės drėgmę

Biržų savivaldybės politikai antradienį dalyvavo ekskursijoje. Kaip pranešama, išvykos tikslas – susipažinti su Biržų kūno kultūros ir sporto centro situacija, planais. Ką toje išvykoje patyrė?

Savivaldybės interneto tinklapyje pateikta informacija liudija apie išvykoje patirtus gerus rajono valdančiųjų įspūdžius. Ypač teigiamas dalykas – galutinis įsitikinimas, kad reikia ugdyti kaimo žmonių sportinį aktyvumą.

„Sporto specialistų ir rajono vadovų nuomone, šie etatai reikalingi, kad visiems seniūnijų žmonėms būtų sudarytos sąlygos naudotis sporto bazėmis, dalyvauti varžybose“, - po ekskursijos parašė mero patarėja apie sporto instruktorių etatų steigimą kaimuose.

Apie kaimo sportą, etatus ir kitus sportinius reikalus pakalbėję politikai užsuko į šalia Kūno kultūros ir sporto centro stovintį ir kultūros reikmėms tarnausiantį pastatą. Renovuotas ir dažais kvepiantis statinys kai kuriuos tarybos narius labai nuliūdino. Anot jų, pastatas nešildomas ir drėgnas.

Kas turi šildyti buvusią lavoninę?

Prie baltosios bažnyčios, Kūno kultūros ir sporto centro pašonėje, esantį mūrinį namą dar kai kas mena kaip buvusią lavoninę. Vėliau namas priklausė technikos sporto klubui, o galiausiai tapo nebenaudojamas.

Rotušės g. 2A esantį apleistą pastatą renovuoti ėmėsi savivaldybė. Projektas, kurio vertė 240 290,11 Eur, vadinasi „Sporto paskirties pastato pritaikymas kultūros paskirčiai“, iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis (204 246,59 Eur– ES lėšos, 36 043,52 Eur – savivaldybės lėšos).

Pastato atnaujinimo darbai turi baigtis šiais metais. Iš esmės jie jau ir baigti. Tačiau į atnaujintą namą patekę politikai sunerimo, ar drėgmė nesugadins jau baigtos vidaus apdailos.

„Jeigu jau buvome vadinamojoje lavoninėje, tai šildymo gal ir neturėjome pasigesti. Tačiau mums rodė būsimą kultūros erdvę, persunktą drėgmės“, - pasakojo savivaldybės tarybos narė.

Politikės kolegos kėlė klausimą, kodėl nešildomas pastatas, kuriame iš esmės jau baigti visi darbai.

Už objektą kol kas atsakingi rangovai

Nors pastato renovacija lyg ir pasiekusi finišą, objektas dar neperduotas užsakovui (savivaldybei) ir nepripažintas tinkamu naudoti.

„Darbų perdavimo – priėmimo aktas dar nesurašytas ir objektas dar nebaigtas“, - sakė projekto vadovas, savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Vaivada. Pasak jo, objektas kol kas priklauso rangovui – UAB „Henvida“.

Projekto vadovas teigė, kad rangovas atsakingas ir už šildymą. Jau yra numatytas šildymo būdas, jam pasirengta, tačiau kol kas pastatas prireikus pašildomas elektriniais šildytuvais.

„O tai kas nustatė tą drėgmę? Mes palaikome reikiamą temperatūrą, o kai ją pakeliam, veikia drėgmės surinktuvai. Turime elektrinius „pečiukus“, kuriuos prireikus įjungia Petras“, - sakė bendrovės „Henvida“ darbų vadovas Vidas Grėbliauskas. Jis paaiškino, kad Petras – tai subrangovo įmonės „Biržų montuotojas“ direktorius P. Jankūnas. Pasak V. Grėbliausko, subrangovai objekte dar turintys šiokių tokių darbų. Rokiškėnas darbų vadovas džiaugėsi subrangovo geranoriška pagalba prižiūrint nešildomą objektą, kad šaltuoju metu nenutiktų bėdų.

„Kitą savaitę objektą jau ketiname perduoti“, - sakė bendrovės „Henvida“ vadovas.

Apie esmines priežastis, trukdančias perduoti pastatą naudojimui, tiesaus atsakymo rangovas vengė.

Paleisti dujas trukdo vėluojantis dokumentas

„Mes atlikome visus elektros ir vamzdyno įrengimo darbus“, - sakė bendrovės „Biržų montuotojas“ direktorius P. Jankūnas. Anot jo, pastatas turi būti šildomas dujomis. Tam pastatytas dujinis katilas, atvestos dujos. Direktorius teigė, kad su dujinio šildymo įranga bei jos montavimu „Biržų montuotojas“ nesusijęs – įranga ir darbai savivaldybės viešuoju pirkimu įsigyti per kitą bendrovę.

„Viskas padaryta, savivaldybei tereikia sutvarkyti popierizmą“, - sakė subrangovo atstovas P. Jankūnas.

Projekto vadovas M. Vaivada sakė, kad dujų įranga pirkta iš bendrovės „Asirinta“. O dujos į pastatą paleistos bus tuoj pat, kai tik ESO pasieks savivaldybės pasirašytas dokumentas – atsakomybės ribų aktas. Šis dokumentas savivaldybę esą pasiekė pavėluotai, kažkur įstrigęs dėl vienos ESO specialistės veiksmų.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

 

Rekomenduojami video