Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pajieslio krašto moterys pažino indų kultūrą

Kėdainių rajone bendruomenės ir kultūros žmonės organizuoja ne tik tradicinius renginius, bet ir pakviečia į visiškai nestandartines popietes susipažinti su kitų šalių kultūromis. Džiugu, kad tokie renginiai vyksta ne tik mieste, bet ir nedideliuose kaimeliuose. Štai Pajieslio krašto moterys neseniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Indijos kultūra.

Sukvietė moteris

Pajieslio bendruomenės centro pirmininkė Irena Milerienė ir renginių organizatorė Rita Tamošaitienė žvarbią popietę kvietė moteris ateiti į Pajieslio daugiafunkcį centrą ir praleisti laiką kitaip nei įprasta.

„Džiugu, kad į kvietimą atsiliepė moterys ne tik iš Pajieslio, bet ir iš Meironiškių bei Kėdainių.

Jaukaus susitikimo metu įspūdžiais iš kelionės po Indiją dalijosi pajiesliškė Brigita Feruz Muratov.

Brigita su šeima, kurioje auga 6-erių ir pusantrų metų sūnūs, net 4 mėnesius praleido Indijoje, tad tikrai turėjo ką papasakoti.

Buvo labai įdomu klausytis jos nuoseklaus pasakojimo apie indų kultūrą bei tradicijas, kurį lydėjo gausybė fotografijų ir vaizdo įrašų, užfiksuotų kelionės po Indiją metu“, – netradicinį renginį pristatė R. Tamošaitienė.

Iki smulkmenų

Renginio dalyvės turėjo galimybę iki smulkmenų sužinoti tolimosios šalies papročius.

Brigita taip pat papasakojo, kaip Indijoje gyvena moterys, kuo jos užsiima, apie jų padėtį šeimoje, apie vaikus, šeimos papročius.

„Didžiausią įspūdį į renginį atėjusioms moterims paliko indų moterų papuošalai bei sarių puošnumas, mat visos turėjo galimybę ne tik jais pasigrožėti, bet ir pasipuošti bei trumpam pasijusti deivėmis.

Moterys po renginio neskubėjo skirstytis po namus.

Smilkalų bei viliojančių vegetariškų patiekalų kvapai maloniai kuteno nosį, o ramiai plevenanti žvakių liepsna kvietė sustoti, skirti dar laiko sau bei pokalbiui su tais, kurie gyvena šalia mūsų bei yra įdomūs savo gyvenimu“, – pasidžiaugė Pajieslio renginių organizatorė.

Rekomenduojami video