Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pagerbė motiną ir motinystę

Vakar Biržų pilies salėje vyko iškilmingas renginys. Jo metu 93 metų kupreliškietei Eugenijai Valentėlytei – Jasiūnienei buvo įteiktas Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimas.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį Eugenijai Jasiūnienei įteikė prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas. Taip pat asmeniškai nuo prezidentės jis padovanojo saldainių. Šiuo ordinu Lietuvos prezidentė motinas apdovanoja Motinos dienos proga. Tačiau iškilmingame renginyje prezidentūroje E. Jasiūnienė negalėjo dalyvauti dėl pablogėjusios sveikatos.

Kupreliškietė Eugenija Jasiūnienė su prieš trejus metus mirusiu vyru Jonu užaugino šešis vaikus. Šiuo metu jau yra dešimt anūkų ir keturiolika proanūkių.

Į renginį su anūkais ir proanūkiais atvyko trys moters vaikai – Kęstutis, Algis ir Dalia. Atvykti negalėjo dukros Virginija, Vilija ir Birutė.

Prasidėjus iškilmingajai šventės daliai Biržų rajono mero pavaduotoja Irutė Varzienė džiaugėsi, kad tokiu renginiu pagerbiama motina ir motiniškumas. Ji pasidžiaugė, kad Prezidentė įvertina ir Biržuose gyvenančias motinas, o vaikams suteikia progą mamoms pasakyti esminius žodžius.

„Esame Radvilų pilyje ir teigiame pagrindinę savybę, ant kurios laikosi Lietuva ir pasaulis – motinystę“, - kalbėjo I. Varzienė.

Vicemerė kalbėjo, kad šviesūs E. Jasiūnienės vaikai aktyviai dalyvauja Kupreliškio gyvenime. Po gaisro kaimo bendruomenės namuose jos sūnus Kęstutis iškart pasisiūlė padėti juos atstatant. Dukros nudažė ir išgražino Kupreliškio bažnyčios skulptūras.

E. Jasiūnienę pasveikinęs Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas mano, kad iš tokių žmonių pavyzdį turėtų imti jaunimas. Kupreliškietei jis linkėjo sulaukti šimto metų.

Anūkai kalbėjo apie tai, kad nedideliame namelyje močiutė laukia visų. Kai anūkai susirado antrąsias puses, laukia ir jų atvažiuojant bei labai džiaugiasi.

„Močiutė kiekvieną vakarą meldžiasi ir prašo sveikatos. Tikėtina, kad mes visi taip puikiai gyvenam, nes ji už mus visus meldžiasi“, - džiaugėsi anūkai.

„Aš prieš 22 metus išvykau iš Kupreliškio. Bet iki šiol sapnuoju, kaip mes su baba kažką veikiame“, - kalbėjo anūkė Vilma.

Dukra Dalia kalbėjo apie tai, kad būdama vos penktokė išvyko mokytis į Vilnių, meno mokyklą. Išvažiuodama iš namų nesuprato, kodėl jos motina verkia. Tą suprato, kai pati tapo mama.

„Dėkoju už meilę žmonėms, dvasines vertybes, tikėjimą, bendravimą su kitais žmonėmis“, - kalbėjo Dalia. Ji mamai linkėjo gyventi ilgai ir laimingai.

Sveikindamas mamą sūnus Kęstutis nedaugžodžiavo. „Dėkoju už tai, kad užauginai“, - sunkiai tramdydamas ašaras kalbėjo jis.

Šventės metu buvo perduoti linkėjimai nuo Papilio klebono V. Karecko. Kunigas, pasak I. Varzienės, teigė, jog Eugenija Jasiūnienė „tikrai Dievo ir bažnyčios žmogus“.

Papilio seniūnijos socialinė darbuotoja Rita Valbasienė pasakojo, kad kiekvieną kartą nuvažiavus pas močiutę ji pasakoja apie tai, kaip myli savo vaikus ir anūkus. Kupreliškio kaimo bendruomenės atstovės pasidžiaugė, kad jos vaikai tokie šviesūs ir gražiai užauginti.

Eugenijai Jasiūnienei buvo įteikta ir muzikinė dovana. Dainas mamai atliko Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dainininkės, vadovaujamos mokytojos Ievos.

Susijaudinusi iškilmių kaltininkė Eugenija Jasiūnienė sakė esanti labai laiminga ir dėkojo visiems susirinkusiems jos pagerbti.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video