Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pagamino 2 000 virtinių, o patys dovanų gavo automobilį

Rodos, visai neseniai atgimusi asociacija „Kėdainių samariečiai“ šiemet švenčia jau antrąją sėkmingos veiklos sukaktį. Tai reiškia, kad būtent tiek laiko nelaimės ištikti, negalią turintys Kėdainių krašto žmonės, socialiai remtinos bei daugiavaikės šeimos, benamiai ir bedarbiai bei jų artimieji galėjo kreiptis dėl finansinės ir psichologinės pagalbos į samariečius, kurie, šią savaitę švęsdami savo gimtadienį, ne tik bičiulius vaišino savo pačių rankomis pagamintais 2 tūkst. virtinių, bet ir patys gavo neįtikėtiną dovaną.

Dovanojo automobilį

Savanoriška veikla užsiimanti asociacija, minėdama antrąjį gimtadienį, sulaukė ne tik būrio svečių, bet ir solidžios dovanos.

Kėdainių samariečių pasveikinti atvykusi Zemerdos (Sömmerda) samariečių komanda iš Vokietijos su šio miesto vicemeru Christian Karl, kuris taip pat yra Zemerdos miesto samariečių pirmininkas, dovanojo kėdainiškių organizacijai naujutėlaitį automobilį.

„Kėdainiai – vienas pagrindinių ir svarbiausių mūsų miesto partnerių. Džiugu, kad prieš daugelį metų Kėdainiuose pasėta nedidelė sėklelė ir vėl prigijo.

Dar smagiau, jog dabar ji suvešėjo ir tapo dideliu, žaliuojančiu medžiu. Malonu matyti jau nuveiktus šioje organizacijoje darbus, dar smagiau girdėti apie ateities planus, kurie motyvuoja.

Vardan bendro tikslo ir toliau tęsime šią gražią draugystę su „Kėdainių samariečiais“, – kėdainiškių nuveiktais darbais ir Zemerdos miesto bei Kėdainių draugyste, kuri oficialiai prasidėjo daugiau nei prieš trisdešimt metų, džiaugiasi C. Karl.

Draugystė – brolystė

„Draugystė su Zemerdos samariečiais – ne šiaip draugystė. Tai labiau brolystė, nes jaučiamės lyg turėtume vyresnįjį brolį, kuris padeda siekti tikslų, paremia sunkiomis akimirkomis, dalijasi patarimais ir patyrimais.

Šios dienos didžiausias džiaugsmas – jog samariečių kieme jau stovi automobilis, kurį padovanojo svečiai iš Vokietijos. Labai ačiū Jiems.

Dabar galėsime teikti dar daugiau paslaugų ir su dar didesniu entuziazmu“, – dėkingumo bei džiaugsmo neslėpė asociacijos „Kėdainių samariečiai“ pirmininkė Sonata Patkauskaitė ir čia pat pajuokavo, jog vis tik pačią pirmąją gimtadienio dovaną samariečiai gavo iš… dangaus.

Asociacija „Kėdainių samariečiai“ įkurta 2019 metų rugpjūčio pabaigoje. Didžiausias iniciatorius, kad Kėdainiuose vyktų samariečių veikla – partneriai iš Vokietijos, Zemerdos miesto vicemeras ir Zemerdos samariečių bendrijos pirmininkas Chistian Karl.Aut. past.

Pylė lietus

„Nuo 11 iki 13 valandos pylė lietus, tad vėlyvuosius gimtadienio pusryčius teko valgyti asociacijos būstinėje, kas patvirtino netgi dvi tiesas – tai, jog tikri draugai nebijo prasto oro ir… jei šeimininko širdis atvira, tai mažos patalpos ne kliūtis priimti daug svečių“, – tikina pirmininkė.

2 tūkst. virtinių – tikras iššūkis

Pačių samariečių rankomis pagamintais virtiniais tądien vaišinosi per 100 asociacijos draugų ir svečių.

„Rodos, 2 tūkstančiai virtinių – tikras iššūkis, tačiau „Kėdainių samariečiams“ tai tarsi pasakymas – kas metus po 1 tūkstantį gerų darbų, – sako S. Patkauskaitė. – O jei rimčiau, virtiniai pasirinkti ne be reikalo.

Tai – patiekalas, kurį pagaminus galima užšaldyti. Nes dviem tūkstančiams vienetų virtinių pagaminti prireikė net trijų savaičių. Juos gamino visi „Kėdainių samariečių“ savanoriai, todėl tikslą pasiekti pavyko.“

Primins dar ilgai

Dėl nepalankių oro sąlygų gimtadienio proga surengta edukacija „Grožį kuria rankos, gėrisi akys, o džiaugiasi širdis“ taip pat vyko po stogu.

„Kėdainių samariečių“ ženklas, kurį užsiėmimo metu gamino šventinio renginio dalyviai, anot S. Patkauskaitės, dvejų metų sukaktį primins dar ilgai.

Truko tris dienas

Asociacijos gimtadienyje su itin reikšmingomis dovanomis apsilankiusios Zemerdos miesto samariečių bendrijos šešių narių delegacijos vizitas Kėdainiuose iš viso truko tris dienas.

Pirmą dieną svečius iš Vokietijos priėmė Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojai Gintautas Muznikas bei Vytautas Grigas, Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistas Donatas Stelmokas.

Susitikimo metu buvo aptarti partnerystės ryšiai, jau nuveikti darbai, daug kalbėta apie bendradarbiavimą, ateities planus ir naujus bendrus projektus.

Prasidėjus pandemijos laikotarpiui „Kėdainių samariečiai“, nelaukdami atskiro prašymo, patys ėmėsi iniciatyvos ir, pasitelkę asociacijos savanorius, teikė įvairias socialinės paslaugas vyresnio amžiaus žmonėms bei neįgaliesiems.Aut. past.

Teikė paslaugas

Vizito rajono savivaldybėje metu vicemeras P. Aukštikalnis tvirtino, kad „Kėdainių samariečiai“ yra tikri rajono savivaldybės draugai, kurių veiklą savivaldybė itin vertina.

Pasak vicemero, prasidėjus pandemijos laikotarpiui „Kėdainių samariečiai“, nelaukdami atskiro prašymo, patys ėmėsi iniciatyvos ir, pasitelkę asociacijos savanorius, teikė įvairias socialinės paslaugas vyresnio amžiaus žmonėms bei neįgaliesiems. 

„Pastarieji metai mūsų bendradarbiavimui reiškia labai daug.

Džiugu, jog jau turime bendrų planų ateičiai ir mažais žingsneliais judėsime pirmyn“, ‒ sakė P. Aukštikalnis ir vylėsi, jog ne vien Kėdainių ir Zemerdos samariečių bendrystė, bet ir šių dviejų miestų kaip partnerių ryšys dar labiau sustiprės.

Apsikeitė dovanomis

Zemerdos samariečiai Kėdainių rajono savivaldybei įteikė neeilinę dovaną – paveikslą „Kėdainių senamiestis“, kurį nutapė jų asociacijos narys, dailininkas mėgėjas Istvan Orisz.

Atminimo dovanėles svečiams iš Zemerdos įteikė ir P. Aukštikalnis.

Susitikime dalyvavo Zemerdos atstovai: C. Karl, Heiko Rödiger, Christop Seifert, Stefan Schmidt, Martina Kästner, Christiane Maurer, ir asociacijos „Kėdainių samariečiai“ narys Mantas Patkauskas bei vadovė Sonata Patkauskaitė.

Susipažino su Kėdainiais

Viešėdami Kėdainiuose svečiai lankėsi Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kurios vadovas Andrius Eidimtas papasakojo apie gaisrininkų kasdienybę, viešėjo jie M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, plaukė vytine „Vėtra“ per Nevėžį, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis svečių delegaciją supažindino su „vokiškaisiais“ Kėdainiais.

„Skubėkime daryti gera“

Šiuo metu asociacijoje „Kėdainių samariečiai“ yra 23 savanoriai.

„Asociacija yra atvira visiems, kurie supranta, ką reiškia šūkis „Skubėkime daryti gera“ ir kurie nori save realizuoti“, – pabrėžia S. Patkauskaitė. 

Dmitrijus Kuprijanovas

Rekomenduojami video