Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pacientai apkrėtė per tuziną medikų

Iki lapkričio 26 dienos, ketvirtadienio, Kėdainių ligoninėje stabdomos planinės operacijos ir skubi chirurginė bei traumatologinė pagalba. Ilgiau kaip savaitę šių skyrių veikla stabdoma, nes ligoninėje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip dešimtis medikų. Ligoninės priėmimo skyrius dirbs ir kitą skubią pagalbą teiks.

Nuo pacientų

Kaip patvirtino Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, medikai užsikrėtė nuo skyriaus pacientų. Kadangi Traumatologinis ir Chirurginis skyriai dabar perkelti į tas pačias patalpas, Chirurginio skyriaus medikai serga, Traumatologinio skyriaus medikai izoliuojasi.

„Užsidarome, kadangi nuo ligonių užsikrėtė personalas. Iš viso 8 medicinos seserys ir trys chirurgai. Dalis medikų yra anksčiau išėjusių į saviizoliaciją, taigi kitą savaitę, tikimės, kad jie jau galės grįžti ir darbus atnaujinsime.

Planuojame, kad lapkričio 26 dieną skyriai vėl dirbs“, – sakė S. Skauminas.

Veš į Raseinius

Su Kauno klinikomis Kėdainių ligoninė jau yra susitarusi, kad pacientai šį laiką bus vežami į Raseinius. Patyrus traumą galima važiuoti tiesiai patiems į Raseinių ligoninės priimamąjį, arba kviestis greitąją medicinos pagalbą.

„Skubi  chirurginė ir traumatologinė pagalba bus teikiama Raseinių ligoninėje. Viskas yra su jais sutarta ir suderinta. Išsikvietus greitąją, ji veš tiesiai į Raseinius“, – informavo ligoninės vadovas pridurdamas, kad analogiška situacija yra ir Ukmergėje – ten susirgimai fiksuoti Kardiologiniame skyriuje, tad pacientai su širdies problemomis vežami į Anykščius.

„Vyksta tokie mainai – mums veža iš Jonavos ir Raseinių kovidinius pacientus, mes Raseiniams – traumatologinius ir chirurginius pacientus“, – sakė S. Skauminas.

Kiti dirba

Ligoninės vadovas pabrėžė, kad kiti skyriai dirba – ginekologinė, akušerinė, kardiologinė ir kita pagalba teikiama.

„Ginekologijos-akušerijos skyrius veiklą jau pilnai atnaujinęs, medikai grįžo iš saviizoliacijos ir nuo pirmadienio, lapkričio 16 dienos, dirba“, – sakė S. Skauminas.

Jis sakė, kad ligoninės medikai dauguma atvejų persirgo lengva koronaviruso forma, ligoninėje kol kas nė vienam jų neteko gulėti.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video