Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paaiškėjo kombainą remontavusio ūkininko žūties priežastis

Skaudi nelaimė Anykščių rajone. Norėdamas išvalyti užvestą kombainą netikėtai žuvo 41-erių sodybos šeimininko sūnus. Į grūdų bunkerį įlipusį vyrą pasmaugė gobtuvą iš nugaros pagavęs sraigtas.

63-ejų našlį anykštėną Rimantą Mikštą skaudi nelaimė užgriuvo jo paties kieme. Ažuožerių kaime kombainą po vasaros kūlimo darbų pavakare išvalyti sumanęs 41-erių sūnus netikėtai žuvo įlipęs į bunkerį. Netekties prislėgtas tėvas pasakoja, kad prieš darbus dar prašęs sūnaus jo palaukti grįžtančio iš parduotuvės, bet šis, matyt, nekantravo ir jo nepaklausė.

„Atvažiuoju kombainas sukasi. Ten užšoku bunkeryje, žiūriu, pagavo kapišoną džemperio kaip sukosi grūdų padavimo sraigė pagavo suvyniojo ir užsmaugė. Uždusino va šitaip. Jį nuplėšiau, kombainas eina, išjungiau. Atvažiavo gaisrininkai ir iškėlė visą“, – tragiįku incidentu dalijasi veliono tėvas Rimantas Mikšta.

Siaubo ištiktas vyras dar mėgino sūnų gaivinti, bet veltui. Iškviestoms tarnyboms teliko konstatuoti vyro mirtį: „Aš iš karto griebiau pulsą už krūtinės dar širdies biškį masažavau. Nebėra šanso, iškart dar pagriebiau visas drebu Dievuliau mano.“

Tėvas pasakoja, kad grūdų kūliamają užsimetęs prieš 2 metus nupirko sūnus, kad jiems būtų lengviau nudirbti nedidelį šeimos ūkį. 5-iuose ha vyrai augino kviečius. Juos nukūlus kombainas kurį laiką jau stovėjo ant kiemo, o rudenėjant orams sūnus užsimojo techniką paruošti žiemai ir išsivalyti: „Jis per savo aistrą, jis toks aštrus būdavo: oj tete jam greitai greitai, sakau vaikeliuk nelysk, nelysk... Viską iš lengvo reikia dirbt, bet neklausė. Kam reikėjo pirkt Romui sakiau nepirk vaikeliuk, va sau nusipirko karstą.“

Žinia apie tvarkingą šeimą ištikusią tragediją netruko apskrieti artimiausius kaimynus. Nelaimingas įvykis ūkyje žinomas ir darbo inspekcijai. „Ten va toje vietoj viduj prižėlė grūdų anis lipo išvalyt. Neišjungęs tada tipo per sraigę išvarys laukan. Jam reikėjo išjungus kibiran viską sumesti ir išpilti“, – sako kaimynas Rolandas Mažeikis. „Kiek teko aiškintis tai nėra darbiniai santykiai, įvyko ūkyje kuris net nėra registruotas kaip individualus ūkis, todėl darbo inspekcija nelaimingo atsitikimo netiria nustačius, kad darbinių santykių nėra“, – teigia Panevėžio darbo inspekcijos vadovė Sniegina Povilonienė.

Prie grūdų kuliamosios ant lauko besikrapštantis Rolandas tvirtina, kad kiekvienas technikos turintis ir ūkininkaujantis žmogus turi pasisaugoti ir būti itin budrus, nes vienas neapdairus žingsnis ir gali pats atsidurti velionio vietoje. Panašiai kalba ir darbo inspekcijos atstovai, visi tarnybos tirti nelaimingi atvejai darbe neretai susiję su darbo saugos taisyklių nepaisymu.

Rekomenduojami video