Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
P. Saudargas apie civilinę sąjungą ir artimą ryšį: mūsų frakcijos šitas klausimas visiškai neskaldo

Į Civilinį kodeksą pasiūlęs įtraukti "artimo ryšio" sąvoką Seimo pirmininko pavaduotojas konservatorius Paulius Saudargas sako, kad Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos visiškai neskaldo Seimui planuojamos pateikti  iniciatyvos dėl civilinių santykių reglamentavimo.

"Mūsų frakcijos šitas klausimas visiškai neskaldo. Netgi sutarėme, kad nekalbame nei prieš vieną, mes neklausinėjame vieni kitų. Tiek vieną, tiek kitą projektą teiks mūsų frakcijos atstovai. Mes esame sutarę nesutarti dėl šito klausimo ir mūsų frakcijos  tai tikrai neskaldo",- ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė P. Saudargas.

Jis prognozuoja, kad  dauguma krikščionių demokratų nepalaikys Civilinės sąjungos įstatymo projekto, tačiau balsavimo rezultatas,  anot politiko, matysis tik Seimo salėje.

P. Saudargas nepritaria Civilinės sąjungos įstatymo projektui, nes jis, jo nuomone, didele dalimi sutampa su santuokos apibrėžimu.

"Mes žinome Europoje teismų praktiką, kur teismas bet kurios instancijos ir Europos žmogaus teisių teismas žiūri į įstatymo turinį. Jeigu savo turiniu tai yra  santuokos analogas, tai  pradedamos procedūros, kad nebūtų diskriminacijos vienas kito atžvilgiu, tai yra tų sąjungų,  tų darinių, kaip mes juos bepavadinsime. Tokiu būdu teisinė sistema pati priverčia tą valstybę vienodai traktuoti', - sakė politikas.

Jo nuomone, homoseksualų santuokos su įvaikinimu tai yra tik tai ateities ir laiko klausimas įvedus civilinę sąjungą.

P.  Saudargo teigimu, į Civilinį kodeksą įtraukus "artimo ryšio" sąvoką, būtų sudaryta teisinė aplinka tiek vienalytėms poroms, tiek ir apskritai kartu gyvenantiems asmenims, pvz. turintiems globos, išlaikymo santykius, kartu gyvenantiems senoliams, broliams ir seserims.

Rekomenduojami video