Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ornitologų tinkluose ne tik sparnuočiai, bet ir žebenkštys, lapės, varlės

Rudenėja... Nelaukę oficialios savo išskridimo dienos, rugpjūčio 24-osios, mūsų kraštą jau palieka gandrai. Taip sako Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys. Šiemet jau arti 50-ies tūkstančių sparnuočių sužiedavę Ventės ornitologai neseniai gaudyklėse aptiko ir... žebenkštį.

Gandrai, pasak V. Jusio, oficialios išskridimo dienos nelaukia niekada – įprastai rugpjūčio 24-ąją jų gimtinėje jau nebebūna. Ir šiemet jie į šiltesnius kraštus pasuko jau pirmosiomis rugpjūčio dienomis. Ventėje gyvenanti šių paukščių pora šiemet išperėjo ir išaugino 5 jauniklius, ir praėjusį savaitgalį jau nė vieno jų šiose apylinkėse nebebuvo. V. Jusys sakė išvakarėse tik vieną iš senųjų dar matęs.

Ornitologų šiemetinis derlius – sužieduotų sparnuočių skaičiai siekia beveik 42 500. Šiuo metu per dieną sugaunama apie 100 – 150 paukščių. Daugiausiai skrenda nendrinukės, krakšlės, devynbalsės, pečialindos, kielės, musinukės – per dieną 20 – 25 rūšių sparnuočiai.

Tiesa, į ornitologų tinklus pakliūna ne tik paukščiai, bet ir smalsūs žinduoliai. V. Jusys pasakoja, kad gaudyklėse randama barsukų, kiaunių, šeškų, lapiukų ir voverių, net rupūžių ir varlių. O štai neseniai gaudyklėje rasta smulkiausia kiauninių šeimos atstovė – žebenkštis.

Rekomenduojami video