Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Birželio pabaigoje iškilmingai pristatyti modernūs socialinės globos namai „Senjorų dvaras“ Vėžaičiuose, Klaipėdos rajone. Įspūdingas gamtovaizdis, išskirtinis, istoriją menantis erdvus pastatas su jame skoningai įrengtais jaukiais, patogiais kambariais sužavėjo įkurtuvių dalyvius. Ne vienas ištarė, jog čia norėtų rezervuoti sau vietą senatvei. Tačiau ir įsibėgėjant rudeniui šiuolaikišką viešbutį primenančiuose globos namuose apsigyvenę tik 5 gyventojai. Pradžia nėra lengva nei gyventojams, nei darbuotojams.

Rūpinasi kaip savo artimaisiais

Viešosios įstaigos „Senjorų dvaras“ įkurtuvės vėlavo dėl koronaviruso pandemijos. Simbolinis raktas įteiktas tik birželio pabaigoje. Modernūs privatūs socialinės globos namai pasiruošę priimti senjorus, kurie čia gali oriai leisti senatvės dienas arba savimi pasirūpinti nepajėgiančius neįgaliuosius. Bet iki šiol sulaukė tik 5 gyventojų, nors galėtų įsikurti 45. Dirba 9 darbuotojai: daugiausia slaugytojų padėjėjų, slaugytoja, buhalterė, socialinė darbuotoja, kurioms vadovauja direktorė Kristina Zakarienė. Daugėjant gyventojų kolektyvas didės.

„Norinčiųjų dirbti yra, bet privalome laikytis reikalavimų: įdarbinti turinčius atitinkamą išsilavinimą žmones, arba jie turi baigti kursus. Netgi jį turintys ne visi gali čia dirbti“, – akcentavo K. Zakarienė. Ji prisipažino norinti suburti kolektyvą, kuriame dirbtų atsidavę žmonės, rūpintųsi gyventojais kaip savo mylimais artimaisiais. Beje, įkurtuvių šventėje direktorė patikino, jog stengsis, kad ši viešoji įstaiga būtų iš geriausių, teikiančių socialinės globos paslaugas.

Direktorė K. Zakarienė (dešinėje) sako, jog stengsis, kad socialinės paslaugos būtų aukščiausio lygio. Jai pritaria socialinė darbuotoja J. Jašinskienė, daug bendraujanti su globos namų gyventojais.

Direktorė K. Zakarienė (dešinėje) sako, jog stengsis, kad socialinės paslaugos būtų aukščiausio lygio. Jai pritaria socialinė darbuotoja J. Jašinskienė, daug bendraujanti su globos namų gyventojais.

Pirmieji gyventojai patenkinti

Prieš porą mėnesių šiuose globos namuose apsigyvenusi Laimutė – viena iš pirmųjų gyventojų. Ji pirmą kartą atsidūrė globos namuose, socialinių darbuotojų priežiūroje. „Senjorų dvarą“ surado vaikai, nusprendę, kad čia mamai bus geriausia. Ar jai čia patinka? „Patinka, nes dirba nesusiraukę žmonės“, – šypsodamasi atsakė Laimutė. Nuolat besišypsanti moteris labai mėgsta piešti: piešiniai linksmi – juose ir žmonės, ir saulė šypsosi. Paprastai ji piešia gimtuosius namus, apie juos pasakoja socialinei darbuotojai, prisimena išvaikščiotą Šalpės kalnelį. Laimutei taip pat labai patinka plauti indus, nes ji dirbo valgykloje.

Pasak socialinės darbuotojos Jūratės Jašinskienės, ši gyventoja jau apsiprato naujoje aplinkoje, greitai susidraugavo su vėliau apsigyvenusia Regina, buvusia gydytoja. Ji atvyko iš privačių globos namų Šilutės rajone, nes uostamiestyje įsikūrusiems vaikams arčiau lankyti mamą. Darbuotojų teigimu, tai stipriausios gyventojos, kurios išeina pasivaikščioti į kiemą, jaukų gamtos prieglobstį.

Svarbiausia – paslaugų kokybė

Direktorė K. Zakarienė neslėpė: pradžia nei gyventojams, nei darbuotojams nėra lengva. „Man tai nauja patirtis – atėjau iš kitos srities, – neslėpė ji. – Viskas nauja: suburti kolektyvą, aptarnauti gyventojus, bet tikiuosi įveikti išbandymus.“

Socialinė darbuotoja J. Jašinskienė prisipažino turinti daug patirties šioje srityje – dirbo su vaikais, pagyvenusiais žmonėmis globos namuose. „Stengiamės daug bendrauti su gyventojais, stengiamės, kad nesijaustų vieniši, daug bendraujame su jų artimaisiais. Stengiamės rūpintis, išklausyti, suprasti juos – daryti viską, kad jie jaustųsi oriai“, – dėstė J. Jašinskienė.

Direktorė prisipažino, norėtų, kad čia vyktų intensyvesnis gyvenimas – daugėtų gyventojų. Pasak jos, besidominčiųjų „Senjorų dvaru“ daug – skambučių sulaukia net iš sostinės, bet kliūtis apsigyventi tikriausiai paslaugų kaina: vaikštantiems senjorams už mėnesį reikia mokėti 1 200 eurų, o sunkiems – 1 400 Eur. Apsigyvenusiųjų paslaugas apmoka jų vaikai.

„Betgi norintys čia apsigyventi, tačiau stokojantys pinigų rajono gyventojai gali kreiptis į rajono Savivaldybę dėl kompensacijos už gyvenimą šiuose namuose“, – kalbėjo direktorė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Ernesta Badalova patvirtino, kad jau kreipėsi vienas gyventojas, norintis apsigyventi „Senjorų dvare“. „Bus įvertintos jo mokėjimo galimybės ir pasirašyta trišalė sutartis“, – sakė ji.

Atidarymo iškilmėje privačios socialinės iniciatyvos autorius verslininkas Antanas Kontautas išgirdo šiltų padėkos žodžių ne tik iš bičiulių, artimųjų, bet ir Klaipėdos rajono vadovų. Tai pirmasis tokio lygio objektas Klaipėdos rajone. Verslininkas į jį investavo apie milijoną eurų. Betgi socialinės paslaugos – ne iš pelningųjų, ir nežinia, kada atsipirks.

Rekomenduojami video