Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Onkologiniai ligoniai galės keliauti pigiau?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikti galimybę pasinaudoti transporto lengvatomis, įsigyjant važiavimo bilietus su 80 proc. nuolaida.

Projektas parengtas siekiant suteikti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su minėta nuolaida, teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Nurodoma, kad šiuo metu onkologiniai pacientai, kol neįgyja neįgaliojo statuso, negali pasinaudoti transporto lengvatomis, įsigydami važiavimo bilietus su nuolaidomis.

Taip pat ministerija siūlo didinti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis bei turintiems patvirtintą teisę vairuoti lengvąjį automobilį.

Kompensaciją Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo didinti iki 64 (iki 2496 eurų) bazinių socialinių išmokų dydžio pagal faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Įstatymo projektas kitą savaitę bus svarstomas Vyriausybėje.

Rekomenduojami video