Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ona Valiukevičiūtė: "Nacionalinėje televizijoje matau daug trūkumų"

Šios savaitės rubrikoje„POLITIKAI APIE TV“  herojė – Seimo narė Ona Valiukevičiūtė.

- Ką jūs, Seimo kultūros komiteto narė, pasakytumėte apie mūsų nacionalinį transliuotoją? Kiek jame kultūros?

- Nacionalinėje televizijoje matau daug trūkumų. Manyčiau, atėjus naujai LRT valdžiai, išvaryta daug kūrybingų žmonių. Ir dabartinėje LRT taryboje daug problemų matau. Tai ne vien mano nuomonė, bendrauju su mokslo, medicinos, meno žmonėmis, žinau jų vertinimą - kuriamos laidos nepakilo į dideles aukštumas. Priešingai. Gal ir negražiai pasakysiu, bet man neužtenka „Duokim garo“ lygio laidų.

Tas požiūris - pakeiskime viską, išvykime ir padarykime naujai, nepasiteisino. Aš suprantu, yra nuostata - duokim kelią jaunimui. Taip, duokim kelią, bet... Aš 30 metų, galima sakyti, iš televizijos neišėjau, vos ne kasdien dalyvaudavau įvairiose laidose, žinau tą virtuvę. Tad atsisakymas buvusių kūrybingų režisierių, redaktorių, manau, nieko gero neatnešė.

Arba tie atsiradę dešimties metų senumo projektai, pavyzdžiui, dabar LRT pradėjo rodyti šokių projektą „Šok su žvaigžde“. Dėl jo ir skambučių sulaukiau nemažai - jis buvo prieš dešimt metų nupirktas. Tai ką, dabar vėl tą projektą nupirko?

- Kaip vertinate LRT laidą „Spalvos“, kur rodomi „gėjai tėčiai“, auginantys vaikus, kuriuos jiems pagimdė surogatinės motinos? Kas tai - keičiame šeimos vertybes ar „supermodernėjame“?

- O kaip galima vertinti? Pasiskaičiau žiniasklaidoje ir komentarus, ką retai darau. Žmonės buvo tiesiog priblokšti. Tai iš tiesų yra antiįstatymiška. Laida kertasi ir su mūsų nuostatomis, vertybėmis.

Kartais man keista ir dėl LRT tarybos pozicijos. Dabar Kultūros komiteto darbo grupėje kuriame naują LRT įstatymą - ten vyksta tiesiog keisti debatai, „mūšiai“, pavyzdžiui, kad reikia būtinai į nacionalinį transliuotoją grąžinti ir mokamą reklamą, ir rėmimą, nors seniausiai priimtas įstatymas, jog to negali būti nacionalinėje televizijoje. Tam skirtos papildomos biudžeto lėšos. Labai keista LRT tarybos veikla šiuo metu. Tarybos nariai, užuot kontroliavę ir kartais, jei reikia, kritikavę naująją vadovybę, kūnu krenta už LRT vadovybės veiksmus, kartais ne visai suprantamus ir reikalingus.

- Televizijoje - nemažai humoro laidų. Ar mes mokame juokauti?

- Tie juokai dažnai tampa tiesiog tyčiojimusi iš politikų. Vadinu tai patyčiomis. Būdama televizijos vadovybėje niekada neleisčiau nusiristi iki tokio lygio, kai tiesiog tyčiojamasi iš žmogaus.

 

Irena BABKAUSKIENĖ

respublika

Rekomenduojami video