Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Oficialu: Lietuva grįžta į „geltonąją“ epidemiologinę zoną

Nors didžioji dalis Lietuvos savivaldybių yra „žalios“, naujausiais statistikos duomenimis, penktadienį Lietuva sugrįžo į „geltonąją“ epidemiologinę zoną. Specialistai neatmeta, kad dar rugpjūtį galima pasiekti ir 1500 atvejų per dieną.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 82 nauji COVID-19 atvejai ir nuo šios ligos mirė vienas žmogus. Tuo metu 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 26,2, o teigiamų diagnostinių testų dalis per parą išlieka 0,9 procento. Didžiausias sergamumas šiuo metu fiksuojamas Klaipėdoje (79,2 atvejai 100 tūkst. gyventojų), antroje vietoje – Šiauliai (75,6). Toliau rikiuojasi kiti pajūrio rajonai, Palangoje šis rodiklis siekia 67, Kretingos rajone – 56,3, Šilutės rajone – 48,5, Klaipėdos rajone – 47,9.

Tuo metu net 11 savivaldybių šis rodiklis vis dar siekia 0.

Žaliojoje zonoje žadėjo 7–10 dienų

Nepriklausomos ekspertų tarybos narys, LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas priminė dar prieš savaitę sakiau, kad žalioje zonoje Lietuva turėtų išbūti dar 7–10 dienų. „Tai vos vos ištempėm savaitėlę. Gal ir nebūtų taip baisu ją palikti, tačiau neramina kokiu greičiu mes lekiam iš jos. Palyginimui, užvakar buvo nustatyti 102 nauji COVID-19 atvejai, nors prieš savaitę trečiadienį jų buvo tik 42. Jei pažiūrėtume pagal savivaldybes, tai matytume, kad tik 9 atvejų skaičius mažėja, 18 – nekinta ir visose likusiose auga. Dėl ko tai vyksta? Delta atmaina? Aš neturiu naujausių duomenų, tačiau anot liepos 8 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos laboratorijos pranešimo, Delta atmaina buvo nustatyta 6 mėginiuose iš 113. T. y. 5,3 proc. Anot GISAID, Delta atmaina Lietuvoje jau sudaro 18,4 proc. Bet kokiu atveju mes matome, kad ji plinta. Tačiau reikia prisiminti, kad Delta sparnų neturi. Jos plitimas priklauso nuo žmonių elgsenos“, – dėstė jis socialiniame tinkle.

1500 atvejų per dieną – realus scenarijus dar kitą mėnesį

M. Stankūnas pasakojo, kad situacija, ypač lyginant su tendencijomis kitose šalyse, kelia nerimą.

„Iš tikrųjų, į tą dalyką reikėtų žiūrėti rimtai, nes tai gali būti ketvirtosios bangos ar ketvirto piko pradžia. Neramina tai, kad pas mus augimas yra gana greitas. Jei pasižiūrėtume į savaitinį augimą, tai pas mus praktiškai atvejai dvigubėja kas savaitę. Tai yra labai neraminantis dalykas“, – kalbėjo jis TV3 žinių „Dienos komentare“. Anot jo, 1500 atvejų dar rugpjūtį yra realūs skaičiai, bet tai priklausys nuo daugelio dalykų: „Tikėkimės, kad jie neišsipildys, bet tokio varianto atmesti negalime.“

Rekomenduojami video