Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Oficialu: karantinas nutraukiamas liepos 1 d., kai kurie ribojimai išlieka

Ministrų kabinetas nusprendė, kad po beveik aštuonių mėnesių Lietuvoje karantinas bus nutrauktas liepos 1 dieną, ketvirtadienį. Tiesa, numatoma, kad išliks dalis apribojimų, taip pat veiks ir Galimybių pasas.

Panaikinus karantiną šalyje išlieka ekstremalioji situacija. Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių bus išlaikyti ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai. „Pereiname iš karantino į kitą statusą. Situacija tokia, kad turime gerėjančią epidemiologinę situaciją, tačiau labai detaliai aptarėme ir įvairias rizikas, kurias turime. Nes koronaviruso plitimo grėsmės rizika išlieka, yra didelė“, – Vyriausybės pasitarime pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Norėčiau pakviesti neatsipalaiduoti ir aktyviai vakcinuotis, nes tai yra mūsų galimybė grįžti į normalų gyvenimą“, – Vyriausybės pasitarime pridūrė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Verslas ir pramogos

Numatoma, kad laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų. Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.

„Didžioji dalis priemonių perkeliamos iš karantino nutarimo į ekstremalių situacijų valdymo turinį“, – sakė A. Dulkys. Jo teigimu, apsauginės veido kaukės bus privalomos ten, kur teikiant paslaugas neišvengiamas kontaktas. Uždarose erdvėse taip pat rekomenduojama dėvėti kaukes. Kino teatrai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu. Renginius bus galima stebėti tik iš sėdimų vietų, iš jų galės būti užpildyta ne daugiau nei 75 proc. visų vietų.

Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose žiūrovai ar dalyviai renginį galės stebėti tik iš sėdimų vietų. Uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, atitinkantys šiuos kriterijus:

Praėjus savaitei po antrojo „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos skiepo;

Praėjus dviem savaitėms po „Johnson & Johnson“ vakcinos;

Praėjus keturioms savaitėms po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės (praėjus ne daugiau nei 13 savaičių po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės asmuo privalo gauti antrąją dozę);

Po antrosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės;

Persirgus COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu arba antigeno testu. Nuo neigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų;

Turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 tyrimą su neigiamu rezultatu; praėjus dviem savaitėms nuo bet kurios iš minėtų vakcinų vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;

Asmuo yra jaunesnis nei 16 metų amžiaus.
Rekomenduojami video