Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nutikimas žvejyboje: kanadinė audinė vaišinosi iš žvejo rankų

Kėdainiečiui žvejui ir neetatiniam aplinkosaugininkui Ruslanui Linevui viena iš žvejybos dienų įsimins dar ilgai. Vyriškiui pavyko iš rankų pamaitinti laukinį žvėrelį – kanadinę audinę. Beje, šie gyvūnėliai garsėja tuo, kad mėgsta vogti žvejų laimikį, tačiau, kad imtų iš žmogaus rankų, tokios informacijos viešoje erdvėje dar nebuvo.

Nemuno žemupyje

R. Linevas žvejojo ant ledo Nemuno Žemupyje, Minijoje. Vyriškiui neblogai kibo ešeriukai, kuriuos jis vieną po kito traukė iš eketės.

Netrukus vyriškis pamatė kanadinę audinę ir numetė jai vieną žuvelę. Ši žuvelę kaipmat suėdė. Kitą žuvelę R. Linevas nusprendė pabandyti duoti iš rankų. Ir ką jūs manote? Kanadinė audinė pribėgo ir čiupo ešeriuką tiesiai žvejui iš rankų.

Tuo tikrai būtų sunku patikėti, tačiau R. Linevas visą įvykį filmavo kamera.

„Nesitikėjau. Net pats krūptelėjau – išsigandau. Bet vaizdo įraše viskas aiškiai ir puikiai matosi. Audinė griebė ešeriuką tiesiai man iš rankų“, – juokėsi R. Linevas.

Garsėja įžūlumu

Beje, apie drąsiai besielgiančias kanadines audines ne kartą yra rašiusi Lietuvos žiniasklaida. Šie gyvūnėliai garsėja tuo, kad mėgsta vogti žvejų laimikį, tačiau, kad imtų iš žmogaus rankų, tokios informacijos viešoje erdvėje dar nebuvo.

Kanadinę audinę prie pat savo meškerių, bet jau vasarą ir krante, yra pavykę užfiksuoti ir dar vienam žvejui kėdainiečiui Mindaugui Nefui. Vyriškis taip pat žvėrelį nufilmavo. Žvėrelis buvo prie pat žmogaus, matėsi, kad dairosi ir ieško maisto. 

Medžiojamas gyvūnas

Enciklopedijoje rašoma, kad kanadinė audinė yra invazinis gyvūnas, kuris Lietuvoje nėra saugomas, yra medžiojamas ištisus metus. Ištisus metus gali gyventi tik ten, kur žiemą išlieka neužšąlančio vandens plotų arba po ledu susidaro tuštumų.

Žiemą daug laiko praleidžia po sniegu – čia pasidaro tunelius ir jais ilgai naudojasi.

Dažnai įsikuria senose bebrų trobelėse ir urvuose. Žiemą, praardžiusios pastatytas ant ledo ondatrų trobeles ir paprastai suėdusios jų šeimininkus, audinės įsigyja patikimą slėptuvę ir, tai svarbiausia, pro landą, esančią po trobele, – neužšąlantį priėjimą prie vandens, todėl gali žiemoti net dideliuose, visiškai užšąlančiuose ežeruose.

Kanadinė audinė minta žuvimis, smulkiais žinduoliais, paukščiais, varlėmis, vėžiais, vabzdžiais.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video