Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuteista už receptų klastojimą

Kauno apygardos teismas nuteisė 26 metų Kauno rajono gyventoją, 89 kartus klastojusią receptus ir tokiu būdu neteisėtai įgijusią psichotropinių vaistų preparatų. Jai skirta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė, taip pat teks sumokėti 2,5 tūkst. eurų.

Kaip praneša prokuratūra, nuo 2020 m. liepos iki 2021 m. liepos nuteistoji net 85 kartus pasinaudojo savo gydytoju dirbančiu tėvo antspaudu ir klastodama popierinius receptus savo reikmėms išsirašė psichotropinių vaistinių preparatų. Dar 4 kartus neteisėtai išrašytus receptus nuteistoji perdavė ikiteisminio tyrimo metu nenustatytiems asmenims. Visi receptai buvo užpildyti ant turėtų tuščių blankų su Kauno klinikinės ligoninės rekvizitais.

Bylos duomenimis, už neteisėtai svetimų žmonių vardais išrašytus receptus nuteistoji nusipirkdavo ir didelėmis dozėmis vartojo vaistinį preparatą „Xanax“, tuo sukeldama pavojų savo sveikatai ir gyvybei.

Teismo sprendimu moteris pripažinta kalta padariusi 89 nusikalstamas veikas: dėl antspaudo panaudojimo, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, padėjimo kitiems asmenims įsigyti narkotines ar psichotropines medžiagas.

Moteris nubausta laisvės apribojimo bausme 2 metams, su tam tikrais įpareigojimais ir draudimais. Jai taip pat paskirta 50 MGL dydžio, t.y. 2 500 eurų, baudžiamojo poveikio priemonė.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Rekomenduojami video