Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nustatyti Kenos upėje elektra „žvejoję“ brakonieriai

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai sulaikė tris asmenis Vilniaus rajone, Kenos upėje, žuvų gaudymui naudojusius elektros žūklės prietaisą.

„Nepaklusę teisėtiems pareigūnų reikalavimams sustabdyti transporto priemonę, asmenys, padidinę greitį ir pavojingai manevruodami, bėgo iš įvykio vietos. Persekiojami aplinkosaugininkų jie nuvažiavo apie 990 metrų ir nesuvaldę automobilio buvo sulaikyti su įkalčiais“, – rašoma AAD išplatintame pranešime.

Už automobilyje rastus 11 šlakių, 14 upėtakių ir 1 kiršlį pažeidėjai turės atlyginti daugiau kaip 11 tūkst. eurų žalą. Dėl įvykio asmenims pradėti ikiteisminiai tyrimai už elektros žūklės aparato naudojimą. Jiems gresia baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki 2 metų.

Be to, pažeidėjams surašyti protokolai už nepaklusimą uniformuoto aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Asmenims gresia bauda nuo 850 iki 1 200 eurų.

AAD pažymi, kad šis tyrimas buvo atliekamas kruopščiai renkant, tikslinant informaciją ir rengiant pasalas kartu su nevyriausybinės organizacijos „Lašišos dienoraštis“ nariais.

Parengta pagal Eltą

Rekomenduojami video