Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nustatyti dar keli atvejai kai buvo slepiamas maistas vaikų ugdymo įstaigose

Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento inspektoriai atliko neplaninį patikrinimą, kurio metu „Nykštuko“ ir „Žiburėlio“ darželiuose rasta apie 100 kg netinkamomis sąlygomis laikomų įvairių vaikų maitinimui skirtų maisto produktų. Apie padėtį informuota savivaldybė ir policija. 

„Pastebime, kad gyventojai drąsiau praneša apie galimus pažeidimus ir mes į juos reaguojame. Vaikų maitinimas darželiuose turi atitikti griežtus reikalavimus dėl produktų asortimento, maistingumo, energinės vertės, gamybos būdo, patiekalų įvairovės, pritaikyto maitinimo ir panašiai. Juk su tuo tiesiogiai susijusi vaikų sveikata. Nors įtarimai dėl galimai nesąžiningų darbuotojų veiksmų Marijampolės apskrityje, gavus vartotojų skundus, kartojasi, tikimės, kad šie paviešinti atvejai sudrausmins kitas vaikus maitinančias įstaigas, o jų vadovai skirs deramą dėmesį maitinimo organizavimui, griežčiau prižiūrėti  tvarką virtuvėse, o neabejingus piliečius padrąsins pranešti apie įtartinus atvejus. Kadangi, už vaikų maitinimo organizavimą atsako mokyklos vadovas bei steigėjas – labai svarbus visų suinteresuotų šalių įsitraukimas į problemų sprendimą. Todėl apie tokio pobūdžio pažeidimus visuomet informuojame savivaldybę ir policiją dėl galimai neteisėtos veiklos“, – teigia VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Patikrinus minėtas vaikų ugdymo įstaigas, pagalbinėse, maistui nepritaikytose laikyti patalpose, aptikta šaldytos paukštienos, šaldytų uogų, konservuotų, raugintų daržovių, įvairių kruopų, pieno produktų, aliejaus, sulčių, pagamintų viešojo maitinimo patiekalų, lašišos ir jos pusgaminių. Inspektoriai maistą rado tarp įvairių pašalinių daiktų, bei nustatė jog į porcijas auklėtiniams buvo dedama mažiau pagal receptūrą numatytų žaliavinių produktų. Patikrinimo metu aptikta ir produktų su pasibaigusiu galiojimu. 

Prieš kelias savaites VMVT Marijampolės departamento inspektoriai Vilkaviškio rajono Didvyžių socialinės globos namuose esančioje skydinėje aptiko virš trijų šimtų kilogramų iš globotinių galimai pasisavintų maisto produktų bei tarp daugybės pažeidimų nustatė, jog diabeto dietą turintys globotiniai neturėjo specialaus meniu ir buvo maitinami kaip ir visi likusieji.

VMVT ragina maitinimo organizatorius aktyviau stebėti ir kontroliuoti vaikų maitinimo procesą, bei visiems būti pilietiškiems ir pastebėjus panašaus pobūdžio pažeidimus apie tai būtinai informuoti VMVT trumpuoju numeriu 1879.  

Rekomenduojami video