Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nustatytas žiauraus elgesio su ūkiniu gyvūnu atvejis Kelmės rajone

Šią savaitę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamentas gavo pranešimą, kad vietos ūkininkas galimai į mišką nugabeno karvę ir paliko ją ten nugaišti. Nuvykę į vietą VMVT inspektoriai, kartu su policijos pareigūnais surado leisgyvį gyvūną. Veterinarai, padėti jau nebegalėjo, todėl gyvūną teko nugaišinti. Ūkininko atžvilgiu pradėtas tyrimas, jam gresia atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais. 

„Vaizdas aptiktas miške išties sukrėtė. Inspektoriams nemažai tenka susidurti su žiauraus elgesio prieš gyvūnus atvejais, tačiau toks poelgis sunkiai paaiškinamas. Leisgyvis gyvūnas, į mišką galimai buvo atvilktas traktoriumi ir paliktas likimo valiai. Miške aptikome ir dar vieno gyvūno kaulus, manome, kad ūkininkas tokiu būdu atsikratė daugiau nei vienu savo gyvūnu. Mūsų duomenimis asmuo ūkyje laikė daugiau kaip 20 galvijų, pieną tiekė vartotojams. Patikrinus ūkininkui priklausantį pienininkystės ūkį aptikome daugybę gyvūnų ženklinimo, sveikatingumo bei higienos pažeidimų. Dėkojame pilietiškiems gyventojams, kurie padėjo atskleisti šį atvejį. Dar kartą raginame ūkininkus, gyvūnų laikytojus, iškilus klausimui susijusiam su gyvūnų priežiūra ar sprendžiant paliegusio gyvūno likimą – pirmiausia pagalbos reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris padės rasti geriausią sprendimą“, – sako VMVT Šiaulių departamento direktorė Daiva Kazlauskienė. 

VMVT primena ūkininkams apie pareigą rūpintis savo gyvūnų sveikatingumu bei gerove – garantuoti jiems veterinarinę priežiūrą, tinkamas laikymo sąlygas. Taip pat ūkinių gyvūnų laikytojams svarbu žinoti, kad nugaišus gyvūnui, ne vėliau kaip per 24 valandas jie turi apie tai pranešti patvirtintai, gaišenas turinčiai teisę tvarkyti įmonei bei nurodyti: 

  • ūkinių gyvūnų laikytojo pavadinimą / vardą, pavardę, laikymo vietos (bandos) kodą, adresą, veterinarinio patvirtinimo numerį (jeigu suteiktas); 
  • pranešimą perdavusio asmens vardą ir pavardę; 
  • šalutinių gyvūninių produktų kategoriją, svorį; 
  • nugaišusio ūkinio gyvūno rūšį, amžių ir gyvūno ženklinimo numerį ar kitus atpažinimo duomenis (jeigu turi).
Rekomenduojami video