Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nusprendusi paleisti uždarytus pabėgėlius, valdžia ramina: saugumą užtikrinsime

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) nusprendus neberiboti sulaikytų migrantų judėjimo, viceministras Arnoldas Abramavičius šalies gyventojus ramina – atsakingos institucijos saugumą užtikrins.

„Tikrai norime nuraminti aplinkinius gyventojus, kad dėmesys bus padidintas toms teritorijoms ir migrantai neturėtų kelti kažkokio pavojaus“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė vidaus reikalų viceministras.

Pasak jo, nereikėtų pernelyg baimintis ir dėl to, kad į laisvę paleisti kone metus laisvės judėti neturėję migrantai, išprovokuos didesnį nelegalų žmonių srautą į Lietuvą.   

„Kita vertus, yra būgštavimas, kad tai netaptų traukos veiksniu. Tačiau fizinio barjero statybos vyksta, stebėjimo sistemos instaliuojamos ir iki metų pabaigos būsime visiškai pasiruošę užtikrinti fizinę ir stebėjimo sienos apsaugą“, – teigė A. Abramavičius.

„Mes turime užtikrinti tiek migrantų nepateikimą į Lietuvą, tęsiant apgręžimo politiką, tiek užtikrinant viešąjį saugumą Lietuvos teritorijoje. Tokie iššūkiai egzistuoja ir mes jiems pasiruošę“, – pažymėjo jis.

Šiuo metu, informavo viceministras, neteisėtų migrantų srautas į Lietuvą yra gerokai sumažėjęs.

„Pas mus tik vienetiniai atvejai“, – teigė jis.

Šią vasarą daugumai neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją patekusių migrantų sueina 12 mėn. nuo registracijos Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS. Šiuo metu penkiuose apgyvendinimo centruose gyvena 2627 užsieniečiai. Migrantų apgyvendinimui ir išlaikymui per metus jau išleista 35 mln. eurų, didžiąją dalį šių lėšų skyrė Europos Komisija. Vidaus reikalų ministerija mano, kad nebetikslinga taikyti migrantų judėjimą ribojančių priemonių.

„Šalies gyventojai gali būti ramūs – masinio migrantų paleidimo iš dabartinių apgyvendinimo vietų – nebus. Terminai sueis kiekvienam skirtingu metu, dėl kiekvieno užsieniečio, kuriam nesuteiktas prieglobstis, tolesnio likimo dar spręs teismas. Policija ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba vertina rizikas, su kuriomis galime susidurti palaipsniui atlaisvinant migrantų judėjimą, ir yra pasiruošusios jas suvaldyti“, – teigia vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius.

Iš visų šiuo metu Lietuvoje gyvenančių migrantų 1160 turi prieglobsčio prašytojo statusą – jų prašymai dar nagrinėjami arba dėl nesuteikto prieglobsčio dar vyksta teisminiai procesai. Įvertinus individualias aplinkybes, dėl prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo sprendimus ir toliau priims Migracijos departamentas. Tikėtina, kad daugumai jų judėjimo ribojimai nebus taikomi. Prieglobstis Lietuvoje suteiktas 130 užsieniečių, jiems pradėtas integracijos procesas.

Viceministro A. Abramavičiaus teigimu, ir toliau bus dedamos pastangos prieglobsčio negavusius užsieniečius grąžinti į kilmės šalis.

Rekomenduojami video