Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuskuto ir medelių sodinukus

Antano Dauguviečio parke dažnai besilankantys ir žaliųjų plotų tvarkymo pokyčius jautriai vertinantys biržiečiai apstulbę. Prieš miesto šventę Biržus šluoti, puošti ir šienauti ėmęsi šeimininkai „nuskuto“ parko kalną. Trimeriais ginkluoti pjovėjai nurėžė ir šlaite augusius medelių sodinukus.

„Mačiau pavasarį, kaip tuos medelius sodino. Stebėjau, kaip jie prigiję ėmė stiebtis, o visai neseniai pagalvojau, kad tik jų, supamų aukštos žolės, nenušienautų. Kol mąsčiau, kuriai čia savivaldybės poniai skambinti, pjovėjai nurėžė visus šlaite augusius medelius. Už galvos imtis norisi, kai dalgiais švaistosi nekontroliuojami arba „besmegeniai“ asmenys“, - jaudindamasis pasakojo jaunas Biržus mylintis vyras.

„Taip, pridirbo“, - atsiduso miesto seniūnė Kristina Undzėnienė. Anot jos, tai rangos darbus atliekančios bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ darbininkų veiklos rezultatas.

Viliamasi, kad želdiniai dar gali ataugti. Jeigu jie neatžels, iš rangovo bus pareikalauta medžius atsodinti.

K. Undzėnienė sakė, kad rangovai žinojo apie kalno šlaite augančius lanksvų sodinukus. Apie juos žolę gražiai buvo nupjovę anksčiau parką šienavę bendrovės „Biržų ranga“ darbininkai.

Pasak A. Dauguviečio parko tvarkymo projekto įgyvendinimo vadovės, savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Bajorūnienės, minėto kalno šlaituose buvę pasodinta 357 lanksvų sodinukai. Visi jie kainavę 1782 Eur.

V. Bajorūnienės žiniomis, lanksvos „nuskustos“ tik vienoje šlaito pusėje.

„Realiai tai turėtų būti daugiau nei pusė medelių“, - apie nupjautus sodinukus sakė V. Bajorūnienė. Ji taip pat teigė, kad šienavimo darbus atliekančios įmonės žmonės apie medelius buvo informuoti.

Ką apie neatsakingą darbą mano šienavusios įmonės atstovai, sužinoti nepavyko. Bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ vadovė Asta Sadauskienė penktadienį iki pietų į telefono skambutį neatsiliepė.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video