Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst. Visą straipsnį galite rasti

Nužudyto Mažeikių policijos kinologo Sauliaus Žymanto šeimai policijos vadovai perdavė sujaudintų žmonių suaukotus pinigus, taip pat paramą iš policijos labdaros ir paramos fondo – kiek daugiau nei 33 tūkstančius eurų. Tėvo netekusiai šeimai priklauso ir keletą kartų didesnė, įstatymo numatyta kompensacija, mokama žuvusių tarnyboje artimiesiems.

Policijos departamento vadovai apsilankė Mažeikių rajone, susitiko su žuvusio pareigūno Sauliaus Žymanto šeima. Per privatų susitikimą artimiesiems perduota žmonių surinkta parama, taip pat lėšos iš labdaros ir paramos fondo: iš viso kiek daugiau nei 33 tūkstančiai eurų.

Dar daugiau šeima turėtų gauti valstybės paramos – ji sudaro maždaug tiek, kiek per aštuonerius metus tas pareigūnas uždirba atlyginimo. Po tragiško įvykio pakeisti teritorinių policijos padalinių vadovai. Į Telšių apskrities policiją atvykęs generalinis komisaras pristatė naują padalinio vadovą: nuo šios dienos Telšių apskrities policijai vadovauja Raimondas Vaitkevičius, iki šios dienos dirbęs Klaipėdos apskrities policijos viršininko pavaduotoju.

„Suprantama ir turbūt natūralu, kad po tokių skaudžių įvykių kolektyvas išgyvena ir jaučia psichologinę duobę. Pirmieji mano darbai bus būtent orientuoti į tai, kad būtų grąžinta į kolektyvą normali atmosfera, grąžintas pasitikėjimas pačiais savimi, tiek kolegomis ir mūsų visa institucija", – kalbėjo Telšių apskrities policijos vadovas Raimondas Vaitkevičius.

Mažeikių rajono policijai vadovaus Alfonsas Meškys – buvęs vadovas Saulius Bumblys atleistas iš tarnybos policijoje.

Tokių pokyčių policijoje imtasi po Mažeikių rajono policijos pareigūno Sauliaus Žymanto žūties. Jį nušovė nužudyti artimuosius grasinęs vietos gyventojas.

Generalinis komisaras Renatas Požėla mano, kad ne viskas buvo daroma, kad neįvyktų tragedija: „Viena tų esminių problemų, kaip buvo organizuojamas ir kaip buvo kovojama prieš tuos procesus, dėl kurių, tikėtina, ir ištiko pareigūno žūtis.

Dabar yra priimtas sprendimas dėl laikino vadovo, tačiau įvertinus visą visumą ir šiandien esu įsitikinęs, kad Telšių apskrities aukščiausioje vadovybėje reikalingi pokyčiai. Nuolatiniai pokyčiai." Tragedija įvyko, kai policijos pareigūnai atvažiavo ieškoti smurtu artimoje aplinkoje ir grasinimu nužudyti įtariamo 52-ejų metų Birbiliškės gyventojo Stasio Braso.

Įtariamasis ugnį paleido iš pasalų, net neišėjęs į lauką, vos tik pareigūnai prisiartino prie smurtu artimoje aplinkoje įtariamojo namo.

Po šūvių vyriškis padegė namą ir žuvo pats liepsnose. 40-metį Mažeikių rajono policijos kinologą Saulių Žymantą kulka pakirto į krūtinę, pareigūnas mirė iš karto.

„Be abejo, ta situacija galėjo bet kuriam iš mūsų pareigūnų atsitikti, bet tai, kad požiūris į darbuotojus, jų vertinimai – aš manau, kad tai nesustiprino kolektyvo, nesustiprino pareigūno pasitikėjimo savim, pasirūpinimo pačiu savimi, pasižiūrėti, kad aš jausčiausi saugus, kad mano partneris jaustųsi saugus", – komentavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Paaiškėjo, kad policininkas buvo be liemenės. Greičiausia be jos jis ėjo, nes pažinojo įtariamąjį. Tragedijos priežastis aiškinasi ir policija, ir prokuratūra.

„Yra vykdomi tyrimai, yra vykdomas veiklos patikrinimas. Mano supratimu, vadovas ir jo atsakomybė nebūtinai turi sietis su vykdomais tam tikrais tyrimais, tai tam tikra ir moralinė atsakomybė. Todėl sprendimu deleguoti laikiną vadovą aš esu tvirtas", – komentavo generalinis komisaras Renatas Požėla.

Kolegei policininkei žudikas pataikė į koją, per stebuklą pareigūnė nenukraujavo ir liko gyva. Generalinis komisaras sako, kad permainos nesibaigs vien vadovų pakeitimu: „Visoje policijoje tikrai peržiūrime, kaip kitose apskrityse organizuojamas darbas, kovojant prieš asmenis, kurie galimai disponuoja nelegalia ginkluote, tie procesai yra tikrai pasileidę ir gyvenimas tikrai privertė, kad į tuos dalykus kitomis akimis žiūrėsime."

Iki šiol nėra aišku, kodėl žmonai ginklu grasinusio vyriškio sulaikyti iš karto nepasiųsti specializuoto padalinio, pavyzdžiui „Aro“ pareigūnai.

 

Bronius Jablonskas

Rekomenduojami video