Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo tiltų nuims spynas

Kėdainių rajono savivaldybėje sparčiai vykdant miesto parko tvarkymo darbus prieita ir prie baltųjų parko tiltų. Pastarieji bus kapitališkai remontuojami, o tai reiškia, kad savo meilę prie jų „prirakinusiems“ spynelėmis kraštiečiams teks susitaikyti su tuo, kad spynos bus nuimtos.

Neišmes

Savivaldybė jau viešai informavo apie tai, kad ant minėtų dviejų parko tiltų kabančioms spynoms teks atsisveikinti su savo ilgamete buveine. Nors dažniausiai raktai nuo tokių spynų būna išmetami į vandenį arba spynos būna apskritai be rakto, pasiūlyta spynas atsirakinti ir pasidėti į sau brangią vietą.

A. Barzdžiaus nuotr.

A. Barzdžiaus nuotr.

Taigi žmonės, kurie raktą visgi išsisaugojo, dar turi laiko susirasti savo spyną, atsirakinti ir perkelti ją kitur. O kas nutiks toms spynoms, kurių raktas jau seniausiai išmestas?„Tikrai spynų neišmesime, bet šiandien dar negaliu pasakyti, kas bus su jomis daroma. Tikimės, kad gal dalį spynų žmonės patys nusikabins, taip pat yra siūlymas rasti spynoms naują vietą. Tačiau šios idėjos dar neišgryninome.

Projekto vadovė į visą šį spynų kausimą žiūri jautriai – suprantame, kad tai brangus ir simbolinis dalykas daugeliui kraštiečių. Sunaikinti to tikrai negalėtume“, – patikino mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Randa sprendimų

Dažniausiai po vestuvių santuoką liudijančios spynos kabinamos ant tiltų visame pasaulyje. Tiesa, tiltų remontui šios spynos tikrai nepadeda – todėl vis dažniau savivaldybės ima ieškoti alternatyvų.

Štai Jonavoje netoliese tilto sugalvota pastatyti „Spynų medį“, kad žmonės galėtų saugiai, netrukdant miesto infrastruktūrai įamžinti savo meilę. Tiesa, tokią idėją sugeneravo ir metalinės konstrukcijos medį miestui padovanojo nagingas jonaviškis.

Alytuje ant aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tilto pastatyta iš nerūdijančio plieno pagaminta roželių širdelė spynoms kabinti.

Meilės medis įrengtas yra ir Klaipėdoje. Uostamiestyje spynas kabinti ant tiltų net draudžia savivaldos sprendimai.

Pavojingos

Tiesa ta, kad tiltų konstrukcijos nėra pritaikytos spynoms kabinti. Pasaulyje yra atvejų, kuomet tiltų konstrukcijos neatlaikė sukabintų jaunavedžių spynų.

Štai Paryžius po to, kai amžinų meilės simbolių neatlaikęs sugriuvo tiltas, ėmė valytis – nuo tiltų buvo nupjauta per 45 tonas spynų.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad rūdys nuo spynų persimeta ant tilto konstrukcijų, nuo svorio jos iškraipo turėklus, papildomas svoris kenkia tilto konstrukcijų saugumui ir tilto stabilumui.

Maža to, surūdijusios spynos dar ir gadina estetinį tilto vaizdą, todėl kai kuriuose miestuose priimtina tokias amžinos meilės išraiškas be gailesčio nurėžti.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video