Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo pirmadienio vidurnakčio Germaniškyje gyvenimas apmirė

Šalyje paskelbtas karantinas keičia gyvenimą pasienyje.

Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo Vyriausybė praėjusį šeštadienį neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Be kitų, taikomi judėjimo per sieną ir šalies viduje apribojimai.

Užsieniečiams uždrausta atvykti į Lietuvą, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ar tarptautinis krovinių vežimas, taip pat asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

Rūpinosi, kaip parsivežti mamą

Karantinas pakeitė ir pasienio žmonių gyvenimą. Uždraustas judėjimas per sieną Germaniškyje. Sienos kirtimas galimas tik Saločių – Grenstalės punktuose.

Pirmadienio rytą Germaniškyje prie sienos sutikti žmonės rūpinosi skirtingais dalykais. Kai kuriems vietos gyventojams svarbiausia, anot jų, buvo pasiekti parduotuvę ir nusipirkti alaus.

Su vyru į pasienį atvažiavusi latvė Ida turėjo kitokių rūpesčių. Jai reikėjo spręsti klausimą, kaip į Lietuvą patekti jos motinai. Latvaitės mama, kaip ir jos dukra, gyvena Germaniškyje, tačiau dirba Latvijoje.

Germaniškiečiai pasakojo, kad Idos šeima – viena iš tų, kurie atpigus namams būstą įsigijo Lietuvoje, pasienio kaime. Dirbti jie važinėjo į Latviją. Taip pat yra į kaimyninę šalį dirbti važinėjančių Nemunėlio Radviliškio ir kitų seniūnijų gyventojų.

Judėjimą pasienyje kontroliuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Biržų rajono savivaldybės administracijos nurodymu įspėjamoji lenta apie draudimą kitą šalį pasiekti lieptu per Nemunėlį statoma Slimaniškyje.

Lentos įrengimu pavesta rūpintis seniūnijai. Draudimo nepaisančių asmenų laukia baudos.

Verslas apmirė, tačiau Vyriausybės pastangas supranta

Arčiausiai Germaniškio pasienio punkto esančioje Kristinos Kilienės maisto parduotuvėje apie 11 valandą pirkėjų nebuvo.

Produktų, kurių vartojimo terminas neilgas, buvo prikrautos šaldytuvų vitrinos.

„Viskas sustojo. Ką darysi, teks valgyti patiems“, - sakė parduotuvės savininkė. Anot jos, kone visą pagrindinę parduotuvės apyvartą sudarė pajamos, gautos iš Latvijos bei pravažiuojančių pirkėjų. Nors Latviją jau krėtė koronaviruso užkratas, latviai per sieną į Lietuvą plūdo laisvai.

„Latviai nesiėmė jokių priemonių“, - sakė germaniškietė.

Pasak parduotuvės savininkės K. Kilienės, žmonių bei transporto judėjimas liovėsi tik pirmadienio vidurnaktį Lietuvoje paskelbus karantiną.

„Priemonė griežta, tačiau būtina“, - nuomonę išsakė verslininkė.

Anot kitų Germaniškyje sutiktų žmonių, už viruso platinimą turi atsakomybę jausti ir vadinamieji „slidininkai“. Jų skeptiškas požiūris į pavojų gali atsisukti ne tik prieš juos pačius ar giminaičius, bendradarbius.

„Buvo čia tokių, kurie važiavo į Rygą privačiai tirtis dėl koronaviruso, bet sieną uždarė ir tokiems“, - ranka mojo apyjaunis Juostaviečių kaimo gyventojas.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video