Vadovaujantis valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus Mariaus Pulkauninko įsakymu, šį pirmadienį, gegužės 28-ąją, nuo pareigų nušalinti šios urėdijos Alytaus regioninio padalinio miško apsaugos ir miško želdinimo inžinierius Egidijus Mensevičius, laikinai ėjęs padalinio vadovo pareigas, Kalesnykų girininkijos girininkas Gintautas Struckus ir padalinio vyriausiasis inžinierius Gintaras Visalga. Pastarasis šiuo metu yra išėjęs tėvystės atostogų, tad su įsakymu bus supažindintas, kai grįš į darbą. Miškininkų vadovai nuo pareigų nušalinti padalinyje nustačius reikšmingų neatitikimų tarp nukirstos ir oficialiai pajamuotos medienos kiekių.
Patikrinimas atliktas gavus pranešimą
Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioninio padalinio laikinasis vadovas E.Mensevičius, vyriausiasis inžinierius G.Visalga ir Kalesnykų girininkijos girininkas G.Struckus nušalinimo nuo pareigų sulaukė po praėjusį penktadienį pradėtos sandėlių inventorizacijos šiame padalinyje ir nustačius reikšmingų neatitikimų tarp nukirstos ir oficialiai pajamuotos medienos kiekių.
Kaip informuoja Valstybinių miškų urėdija, patikrinimas ir inventorizacija atlikta gavus pranešimą dėl galimai nesąžiningos veiklos organizuojant medienos ruošos apskaitą Alytaus padalinyje. Inventorizaciją atliko Valstybinių miškų urėdijos centrinės administracijos Medienos ruošos ir prekybos padalinio specialistai.
Dėl galimo piktnaudžiavimo ir neteisėtos veiklos urėdijoje sudaryta komisija ir pradėtas vidinis tyrimas.
Laikinai vadovauti Alytaus regioniniam padaliniui paskirtas Trakų regioninio padalinio miško apsaugos inžinierius Vaidotas Pauželis.
„Valstybinių miškų urėdija patikėjimo teise valdo didžiulį valstybės turtą – Lietuvos miškus. Esame atsakingi, kad šis turtas būtų valdomas tvariai ir sąžiningai. Kaip vadovas imuosi visų teisėtų ir reikiamų priemonių, kad įmonės veikla būtų vykdoma skaidriai ir atsakingai. Reaguosime į kiekvieną pranešimą apie galimai nesąžiningą veiklą, apie kiekvieną atvejį pranešime policijai, jei reiktų, ir kitoms teisėsaugos institucijoms“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius M.Pulkauninkas.
Miškininkų vadovai nuo pareigų nušalinti vykstant vidiniam patikrinimui. Pagal Darbo kodeksą nušalinimas nuo pareigų galimas iki 30 dienų.
Ar patikrinimo medžiaga bus perduota teisėsaugos institucijoms, kokios nuobaudos laukia minėtų atsakingų Alytaus regioninio padalinio darbuotojų, šiandien Valstybinių miškų urėdija negali pasakyti.
Nuo praėjusių metų vasario pradžios dabartiniame padalinyje miško apsaugos ir miško želdinimo inžinieriumi dirbantis, o nuo šių metų sausio pradžios laikinai padaliniui vadovaujantis E.Mensevičius telefonu yra nepasiekiamas. Taip pat į telefono skambučius neatsako ir Kalesnykų girininkijos girininkas G.Struckus, šias pareigas einantis nuo 2004-ųjų spalio pradžios. Tad nepavyko išgirsti jų nuomonių apie padalinyje nustatytus nukirstos ir pajamuotos medienos neatitikimus.
Telefonu atsiliepęs G.Visalga sakė dabar auginantis vaikus ir apie darbą nenorintis kalbėti. Jis vyriausiuoju inžinieriumi dabartiniame Alytaus regioniniame padalinyje dirba nuo 2016-ųjų spalio vidurio. Į tėvystės atostogas, truksiančias iki birželio pabaigos, jis išėjo šią savaitę.
Po reorganizacijos bus sujungti Alytaus ir Prienų padaliniai
Šių metų pradžioje įkūrus valstybės įmonę Valstybinių miškų urėdiją, 42 šalyje veikusios urėdijos neteko juridinio asmens statuso. Jos tapo Valstybinių miškų urėdijos regioniniais padaliniais.
Per šiuos metus planuojama sujungti kai kuriuos padalinius ir jų sumažinti iki 26.
Šiuo metu urėdijoje vyksta atrankos į visų 26 regioninių padalinių vadovų pareigas.
Kaip informavo urėdijos specialistė komunikacijai Vilija Railaitė, atrankos rezultatus planuojama paskelbti artimiausiu metu, iš viso sulaukta daugiau nei 100 pretendentų paraiškų, į atskirus padalinius pretendavo nuo keturių iki keliolikos kandidatų.
Girininkijų skaičius šalyje liks nepakitęs – 337.
V.Railaitė sakė, kad po reorganizacijos sujungus Alytaus ir Prienų padalinius į vieną, Prienų regioninio padalinio centras bus Prienuose.
Alma MOSTEIKAITĖ