Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo krušos ir audros nukentėjusiems ūkininkams – 463 tūkst. eurų paramos

Nuo rugpjūčio pradžioje praūžusios stiprios audros bei krušos nukentėjusiems ūkininkams ir žemės ūkio įmonėms siūloma kompensuoti dalį palūkanų už paskolas sugadintam turtui atstatyti. Kompensacijoms žadama skirti 463,4 tūkst. eurų. 

Kompensacijos siūlomos Panevėžio, Ukmergės, Pakruojo, Joniškio ir Širvintų rajonų žemdirbiams – juose buvo paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija. Kaip numato žemės ūkio ministro įsakymo projektas, ketinama padengti 80 proc. palūkanų už paskolas, imamas nukentėjusių ūkinių pastatų stogų remontui ar kitam turtui įsigyti.

Ministerija skaičiuoja, kad šiemet tam būtų skirta 30 tūkst. eurų, kitąmet – 150 tūkst. eurų, 2025-aisiais – 120 tūkst. eurų, o 2026-aisiais – 163,4 tūkst. eurų. Vienam ūkininkui parama per visą jos mokėjimo laiką negalės viršyti 25 tūkst. eurų, o didžiausia palūkanų norma, nuo kurios būtų skaičiuojama kompensacija, – 4 proc. Rugpjūčio 7-ąją Lietuvoje iškrito didelė kruša ir praūžė stipri audra, dėl kurių Panevėžio, Ukmergės, Pakruojo, Joniškio ir Širvintų rajonuose buvo paskelbta ekstremali situacija.

Rekomenduojami video