Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo konteinerių patrauktas sūpuokles priglaudė bažnyčia

Biržų rajono vadovai priėmė sveiku protu sunkiai suvokimą sprendimą. Jie iš miesto centro, senamiesčio, patraukė ne pastatytus konteinerius, o iškėlė vaikams skirtas sūpuokles.

Taip formaliai buvo įgyvendintas higienos specialistų reikalavimas, kad konteineriai turi stovėti ne arčiau nei 10 metrų nuo vaikų žaidimų vietos. Šioje situacijoje įdomią poziciją užėmė ir Biržų katalikų bažnyčios vadovai. Klebonas ne tik neprieštaravo konteinerių invazijai prie pat šventoriaus. Nukeltos sūpuoklės priglaustos klebonijos teritorijoje.

Išmontavo sūpuokles

Trečiadienio ryte šalia Biržų katalikų bažnyčios bei Kūno kultūros ir sporto centro esančioje vaikų žaidimų aikštelėje darbavosi miesto seniūnijos darbuotojai. Jie vykdė savivaldybės administracijos direktoriaus Vido Eiduko nurodymą nukelti iš aikštelės dvejas sūpuokles.

Šias sūpynes buvo itin pamėgę mažieji miesto gyventojai ir svečiai.

Darbams dirigavo miesto seniūnė Kristina Undzėnienė. Iš pradžių buvo nuo sūpuoklių nuimti lopšeliai, kuriuose supdavosi vaikai, juos laikiusios grandinės. Vėliau, atvykus didesnei mašinai, buvo pakelti ir sukrauti mediniai sūpynių stovai.

Seniūnijos darbuotojai iš pradžių pasvarstė, ar nereikia iškelti ir šalia sūpuoklių esančio medinio suolelio. Tačiau seniūnė nurodė jį palikt.

„Galės kas nors sėdėti ir gėrėtis vaizdu“, - ne be ironijos kalbėjo seniūnė.

Priešais suolelį už kelių metrų išrikiuota visa eilė konteinerių, skirtų mišrioms atliekoms, kurias čia gali gabenti miesto gyventojai ir įmonės. Šalia stovi ir konteineriai rūšiuotoms atliekoms bei tualetas.

Seniūnė kalbėjo, kad sūpynes priglausti sutiko Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Algis Neverauskas. Jos buvo vežamos į klebonijos teritoriją.

Seniūnė svarstė, kad sūpynės nukeliamos tik žiemai, o pavasarį tikimasi jas vėl netoliese pastatyti, tik gal kiek toliau nuo konteinerių.

„Žiemą ir taip vaikų aikštelėje būna mažiau, šalta, tai gal nebus labai skausminga“, - vylėsi K. Undzėnienė.

Vykdė higienistų nurodymą

Tokiu būdu buvo įgyvendintas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Biržų skyriaus reikalavimas nuo vaikų žaidimų aikštelės patraukti šiukšlių konteinerius, mat esama situacija neatitinka higienos reikalavimų. Tai nurodyta padaryti per mėnesį.

Higienistai patikrinimą atliko po to, kai informaciją apie konteinerius išvydo „Šiaurės rytuose“.

Biržiečiai tikėjosi, kad vis tik bus nutarta konteinerių aikštelei surasti kitą vietą. Juo labiau jog čia ne tik senamiesčio teritorija. Šalia įrengiama erdvė jaunimui, veikia sporto aikštelė, yra Biržų kūno kultūros ir sporto centras. Šalia, už šventoriaus tvoros, palaidoti kunigai. Vasarą konteinerių smarvė ir įvairūs parazitai turėtų pasiekti ir šią sakralinę vietą.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas sakė, kad nutarta iš aikštelės pašalinti dvejas sūpynes. Motyvas – perprojektuoti konteinerių stovėjimo vietą reikėtų savivaldybės lėšomis.

Šiuo metu savivaldybė savo lėšomis perprojektuoja keturias konteinerių stovėjimo vietas. Jos buvo perkeltos, pasipriešinus gyventojams ir įstaigų vadovams.

Užplūs smarvė ir žiurkės

„Šiaurės rytai“ jau rašė, kad prestižinėje Biržų senamiesčio vietoje atliekų konteineriais apstatyta vaikų žaidimų aikštelė – nelyginant pasityčiojimas iš mažųjų rajono gyventojų.

Biržų valdžios „galvos“ atsakomybės dėl to nejaučia. Buvusiam miesto seniūnui, dabar meru tapusiam Vytui Jareckui, anot jo paties, niekada nepatiko ir dabar nepatinka prie bažnyčios sukurtas atliekų konteinerių „kompleksas“. Tačiau rajono vadovas įsitikinęs, kad tai yra ne jo ir ne dabartinės miesto seniūnės atsakomybės zona.

Vienintelės miesto centre esančios vaikų žaidimų aikštelės lankytojai baiminasi, kad juos užplūs ne tik smarvė, bet ir žiurkės.

Konteinerių aikšteles projektuoja ir stato Pasvalio melioratoriai, įgyvendindami Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektą.

Jurgita Morkūnienė

 

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video