Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo kitos savaitės „Sodra“ pradeda mokėti pensijas ir išmokas: kada gausite pinigus?

Vienas išmokas „Sodra“ moka už einamąjį mėnesį, o kitas – už praėjusį. Vienus gyventojus pinigai pasiekia mėnesio pradžioje, o kitus – jam baigiantis.

Kad būtų lengviau suplanuoti būsimas išlaidas, pravartu žinoti, kuriomis dienomis galima tikėtis jums priklausančių pinigų iš „Sodros“, kuri paskelbė rugpjūčio mėnesio išmokų mokėjimo grafiką. Kada mokės įvairias išmokas Vaiko išlaikymo išmokos bus mokamos nuo rugpjūčio 24 d. Jas gauna vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu arba tėvų susitarimu nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Išmoka vienam vaikui per mėnesį negali būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos, arba 72 eurai.

 „Sodros“ įspėjimas tūkstančiams gyventojų: sumokėti PSD liko tik ši savaitė

Vaiko priežiūros išmokos, kurias gauna mamos ir tėčiai, išėję vaiko priežiūros atostogų, į sąskaitas bus pradedamos pervesti nuo rugpjūčio 16 d. Šiuo metu vidutinė vaiko priežiūros išmoka yra 550,4 euro. Ją gauna 29,1 tūkst. moterų ir 9,4 tūkst. vyrų. Motinystės išmokos pradedamos mokėti per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo.

Šiuo metu vidutinė motinystės išmoka yra 55,6 euro už vieną dieną arba apie 1167 eurai už vieną mėnesį, o ją gauna – 1,8 tūkst. mamų. Tėvystės išmokos sumokamos per 5 darbo dienas nuo tėvystės atostogų pabaigos. Dabar vidutinė tėvystės išmoka yra 1131,8 euro per mėnesį, o ji mokama apie 1,1 tūkst. tėčių.

Sodros išmokos ir pensijos rugpjūtį Ligos išmoka, kuri mokama sergantiems arba sergančius prižiūrintiems ir dėl to laikinai nedarbingais esantiems gyventojams. Ji sumokama per 17 darbo dienų nuo visų dokumentų ir duomenų pateikimo. Vidutinė ligos išmoka yra 37,7 euro per dieną, arba apie 791,7 euro per mėnesį.

Šią išmoką dabar gauna apie 82,8 tūkst. darbuotojų. Nedarbo išmoka bus pradėta mokėti nuo rugpjūčio 20 d. Ją gauna apie 73,3 tūkst. darbo netekusių asmenų. Vidutinė nedarbo išmoka yra 353,3 eurai per mėnesį.

 Ilgalaikio darbo išmokas gauna 5 metus ar ilgiau pas toje pačioje darbovietėje dirbę ir darbo netekę gyventojai. Ji pradedama mokėti per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos.

Priklausomai nuo išdirbtų metų ji yra nuo vieno iki trijų buvusių vidutinių atlyginimų, padaugintų iš 77,58 proc. Šalpos išmokos per kredito įstaigas bus mokamos nuo rugpjūčio 12 d., per išmokas pristatančias organizacijas ir atsiimant Lietuvos pašte – rugpjūčio 10–26 d.

Kada bus mokamos pensijos

Šiuo metu senatvės pensijas gauna beveik 606,7 tūkst. asmenų. Vidutinė pensija turint būtinąjį stažą yra apie 440 eurų, o jo neturint – apie 230 euro. Taip pat Lietuvoje yra 238 tūkst. našlių, našlaičių ir 129 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų. „Swedbank“ klientams pensijos į sąskaitas bus pervestos rugpjūčio 10–12 dienomis.

Sodros išmokos ir pensijos rugpjūtį Šiaulių, „Luminor“ (buvusio „DnB“) bankų klientai, gyvenantys Vilniaus, Šiaulių, Alytaus regionuose, pensijų turėtų sulaukti – rugpjūčio 9 d., Kauno, Klaipėdos, Mažeikių regionuose – rugpjūčio 10 d., o Marijampolės, Šilalės, Utenos ir Panevėžio regionuose – rugpjūčio 11 d. SEB, Medicinos, „Citadele“, „Luminor“ (buvusio „Nordea“) bankų ir kitų kredito, mokėjimo įstaigų klientai pensijas gaus rugpjūčio 10 d.

Atsiimti pensijas Lietuvos pašte bus galima rugpjūčio 10–26 d. Šiomis dienomis pensijas į namus pristatinės ne tik pašto, bet ir bendrovių „Victum“, „Bastaras“, „Rausidas“, „Godlija“, „Verpetynė“ darbuotojai. Pensijų anuitetai kaupusiems antrojoje pensijų pakopoje bus mokami nuo rugpjūčio 23–26 d.

Rekomenduojami video