Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo didesnės nelaimės išgelbėjo dūmų detektorius

Šeštadienio pavakarę Kėdainių rajone įvyko laimingai pasibaigęs incidentas. Bute kilus gaisrui didesnės nelaimės išvengta tik per plauką, mat suveikė kambaryje buvęs dūmų detektorius, o dėmesingi kaimynai laiku iškvietė pagalbą.

Suveikė detektorius

Šeštadienio pavakarę, apie 16 val. 25 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Vilainių kaimo Melioratorių gatvėje, daugiabučio namo antrame aukšte veikia priešgaisrinė signalizacija, jaučiasi svilėsių kvapas.

Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Pramonės ugniagesių komanda. Taip pat teikti pagalbą nukentėjusiems išskubėjo ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Rado miegantį

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai atliko žvalgybą – kaimynų pranešimas pasitvirtino, laiptinėje bei kituose butuose buvo jaučiamas svilėsių kvapas.

Ugniagesiams buto durų, kuriame galimai kilo gaisras, niekas neatvėrė. Tuomet buvo nuspręsta į butą patekti pro langą. Ištraukiamosiomis kopėčiomis gaisrininkai pateko į butą. Viduje miegojo vyras, ant viryklės buvo paliktas puodas.

Užmigo begamindamas

Bute buvusį vyrą ir jo šuniuką ugniagesiai išvedė į švarią aplinką, apdegusį puodą nuėmė nuo viryklės, teko vėdinti patalpas.

Buto šeimininkas pripažino ugniagesiams, jog palikęs maistą ant veikiančios viryklės, nuėjo į lovą ir prisnūdo. Laimei, suveikė įrengtas dūmų detektorius, kuris pranešė apie nelaimę, tačiau detektoriaus garsą išgirdo ne šeimininkas, o kaimynai, kurie ir iškvietė pagalbą.

Buvo žuvusių

Gelbėtojai sako, kad šį kartą viskas baigėsi labai laimingai tik budrių kaimynų dėka. Ugniagesiai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje yra buvę atvejų, kuomet dėl prisvilusio puodo žmonės žūva.

Žmonės paprastai miršta prisikvėpavę nuodingų dūmų. Ugniagesiai sako, kad šiuo atveju namuose labai praverstų dūmų detektorius, kuris įspėtų prie gresiančią ir pažadintų miegančius savininkus ar kaimynus.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video