Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo degančios žolės užsidegė ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas

Kėdainių rajone kilęs gaisras tik dar kartą patvirtina, koks pavojingas gali būti eilinis pievos ar žolės gaisras. Šėtos seniūnijoje nuo degančios žolės užsidegė ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas. Manoma, kad žolė užsiliepsnojo dėl neatsargiai numestos neužgesintos nuorūkos.

Užsidegė vėlų vakarą

Vėlų vakarą po 22 val. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas kaimynų pranešimas, kad   Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Sangailų kaime, Morkūnų gatvėje, dega pieva, šalia – pastatai.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Šėtos ugniagesių komanda, tačiau kol ugniagesiai vyko į įvykio vietą, nuo degančios žolės spėjo užsidegti ne tik ūkinis pastatas, bet ir gyvenamas namas.

Spėjo išgelbėti

Tuomet į Sangailus buvo pasiųsti ir Kėdainių, Okainių bei Pagirių ugniagesiai. Atskubėję gelbėtojai ėmė malšinti įsismarkavusią ugnį. Per valandą laiko ugnis buvo suvaldyta.

Užgesinus gaisrą konstatuota, kad apdegė negyvenamos namo pusės kambarys, perdanga, sienos, stogas. Nudegė apie 10 m² ūkinio pastato medinių stogo konstrukcijų.

Išgelbėjo kaimynai

Nuo žolės užsidegusiame name buvo vienas žmogus. Jis gyvena vienoje namo pusėje, kita pusė – negyvenama. Viduje buvusį žmogų apie gaisrą informavo ir pagalbą iškvietė kaimynai.

Kaimo žmonės puolė į pagalbą ir padėjo gesinti ugnį. Laimei, gaisro metu žmonės nenukentėjo. Kaimo gyventojai įtaria, kad žolės gaisras kilo dėl neatsargiai numestos neužgesintos nuorūkos.

Pilietiški žmonės

„Kaimo žmonės pasielgė labai pilietiškai. Kaimynai pastebėjo, kad užsidegė žolė, vieni puolė gesinti, iškvietė gaisrinę ir pažadino žmogų, miegantį kitame namo gale.

Laimei, žmogui nieko neatsitiko, neapdegė ir jų namo dalis. Tame namo gale gyvena vidutinio amžiaus žmonės –motina, jos sūnus ir motinos brolis“, – informavo Sangailų kaimo bendruomenės pirmininkas Mantas Kučinskas.

Rekomenduojami video