Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo COVID-19 ligos paskiepyti pirmieji biržiečiai

Į Biržus atkeliavo pirmieji skiepai nuo COVID-19 virusinės ligos. Pradžiai Biržų raj. savivaldybė užsisakė 7000 vakcinų, tačiau kol kas gavo tik 10. Kitos savivaldybę pasieks jau šiomis dienomis.

Biržams kol kas tik 10 vakcinų

Visų taip lauktos vakcinos į Lietuvą buvo atvežtos vos prieš keletą dienų. Kaip buvo skelbiama, skiepijimas prasidėjo jau sekmadienį. Pirmiausia buvo skiepijami gydymo įstaigų darbuotojai. Buvo nutarta, kad pirmosios vakcinos bus išdalintos Respublikinėms šalies ligoninėms, o likutis paskirstytas rajonų gydymo įstaigoms. Biržų ligoninė sekmadienį gavo tik 10 vakcinų, kuriomis buvo paskiepyti įstaigos darbuotojai. Pasak Kęstučio Knizikevičiaus, artimiausiomis dienomis Biržus turėtų pasiekti ir daugiau vakcinų, kuriomis bus skiepijami ne tik gydymo įstaigų darbuotojai, bet ir socialinėje srityje dirbantys asmenys.

Skiepijimas praėjo sklandžiai

Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad sekmadienio vakarą buvo paskiepyti ligoninės COVID-19 poskyrio ir priėmimo skyriaus darbuotojai.

-Viskas praėjo sklandžiai, darbuotojai skiepijosi noriai, nebijojo. Jokių šalutinių poveikių nepajuto. Skiepai buvo skaudūs, po procedūros atsirado paraudimas, tačiau ta yra būdinga ir kitoms vakcinoms,- kalbėjo P. Bimba. Pasak direktoriaus, kada ateis kitos vakcinos dozės, dar neaišku, bet žinoma, kad pirmiausia jos bus skirtos gydymo įstaigų darbuotojams. Antrasis skiepijimas tiems patiems asmenims bus atliktas praėjus 21 dienai po pirmojo. O praėjus 7 dienoms po antrojo skiepo, pasak direktoriaus, paskiepytam asmeniui jau turėtų susiformuoti imunitetas.

Po skiepo – 15 minučių stebėjimo

Vakcinoms turės būti užtikrinama speciali temperatūra, nuo 2-8 laipsnių C, nes dėl aukštesnės arba žemesnės temperatūros, vakcina gali prarasti veiksmingumą ir sukelti šalutinį poveikį. Po paskiepijimo, paciento sveikatos būklė įstaigoje stebima dar 15 minučių. Visi duomenys turės būti suvesti į elektroninį medicinos dokumentą. Kiekviena įstaiga privalės pasirūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis (servetėlėmis ar purškiamais dezinfekciniais skysčiais), vienkartinėmis medicininėmis pirštinėmis, skiepijimo švirkštais, pleistrais, rinkiniais prieš anafilaksinį šoką.

Birutė PETKEVIČIŪTĖ

Rekomenduojami video