Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nukritusios skraidyklės pilotas gyvas

Dangaus pramogoms skirtas skraidymo aparatas Biržų mieste krito žemėn prie autobusų stoties, taksi aikštelės ir bažnyčios.

Trečiadienį apie 17 valandą Biržų miesto taksistai ir keli miestelėnai tapo vos tragiškai nesibaigusio įvykio liudininkais.

Kaip pasakojo biržietis vaikinas, danguje pasirodžiusią skraidyklę jis stebėjo jau maudydamasis Kilučių ežere prie „geležinės užtvankos“, tai yra prie „Tylos“ viešbučio. Skraidyklės judėjimas vienu metu vyrui pasirodė itin keistas.

„Supratau, jog kažkas vyksta“, - jau vėliau pasakojo šis biržietis. Staiga objektas ėmęs lyg ir suktis spirale ir biržietis nusprendė važiuoti žiūrėti, kur skraidyklė nusileis. Vaikinas pilotą išvydo jau gulintį ir be sąmonės.

Bemotorė skraidyklė ir pilotas nugara į žemę trenkėsi pačiame evangelikų reformatų bažnyčios aikštės pakraštyje, netoli taksi stovėjimo aikštelės. Vaikinas išgirdęs ant suolelio sėdėjusio taksisto šūksnį, kad nukritęs žmogus nejuda.

Pasak biržiečio, greitąją medicinos pagalbą išsikviesti pavyko ne iš karto. Gali būti, kad tą dieną pagalbos centras buvo „užgultas“ skambučių.

Pranešus apie įvykį medikų, pasak vaikino, teko laukti gal apie 20 ar 25 minutes. Pilotas tuo metu ėmė atmerkti akis, kažką kalbėti. Išorinių sužeidimų nebuvo matyti. Pilotas kalbėjo rusiškai, sakė pakilęs iš netoli Panevėžio esančios vietovės. Pagal jo pasakojimą, nesėkmingai leistis bandęs vyras ore išbuvo gal apie tris valandas. Esą oro srovės vis keldavo skraidyklę aukštyn. Tik virš Biržų pilotui pavykę bandyti leistis, tačiau ne viskas gerai pavyko ir žmogus trenkėsi į žemę.

Kai iš Pasvalio atvyko medikų ekipažas, vyras jau kalbėjo telefonu, nepasakojo, kas įvyko, tačiau bandė paaiškinti, kad jį į namus parveš. Atrodo, kad kalbėjo su kažkuo iš artimųjų.

Su kitų žmonių pagalba medikai įmobilizavo nukentėjusįjį ir priėmė sprendimą vežti pilotą į Panevėžį.

Ketvirtadienio žiniomis, į Panevėžio ligoninę vežamam pilotui teko statyti lašines dėl kritusio kraujospūdžio. Preliminariomis žiniomis, stuburo traumų nekonstatuota, piloto laukė tyrimai dėl galimų vidaus organų pažeidimų.

Mykolas Kutka

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video