Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nudžiūvusias pušeles atsodina ne tik seniūnija, bet ir pavieniai žmonės

Pastaraisiais metais Kėdainiuose netrūko gražių iniciatyvų, kurių metu buvo sodinami medeliai. Juos sodino ne tik seniūnija, bet ir įvairių akcijų organizatoriai, pavieniai asmenys. Deja, bet kelių iš eilės alinančių vasarų – kaitros ir sausros – neatlaikė ir dalis mieste rudenį ar pavasarį pasodintų medelių. Daugiausia išdžiūvo pušelių. Jas jau antri metai keičia naujos. Pušeles atsodina ne tik seniūnija, bet ir savanoriai.

Atsodina pušeles

Įvairiose Kėdainių miesto vietose – šalia Nevėžio, Gegučių parke ir kt. – pušelių sodinimo akcijas organizavęs kėdainietis Ruslanas Linevas sakė, jog dauguma jo sodintų medelių prigijo sėkmingai, tačiau sausrų metu buvo ir neišgyvenusių.

„Paskutiniais metais buvo sodinama išties daug. Sodino seniūnija, įvairių akcijų organizatoriai, aš su savo bendražygiais irgi sodinau. Tačiau buvo didžiulė sausra, tad dalis pasodintų medžių tiesiog išdžiūvo. Jau antri metai iš eilės mes tuos medžius atsodiname – seniūnija atsodina savo sodintus, o aš savo. Išdžiūvusias pušeles keičia naujos“, – patikino ne vieną šimtą medelių pasodinęs kėdainietis R. Linevas.

Beje, vyras atviravo glaudžiai bendradarbiaujantis su seniūnija – Žemaitės gatvėje apdžiūvusią pušelę apkarpė ir sutvarkė taip, kad dabar ji tiesiog žavi visus prašalaičius.
„Tai – mano hobis. Apkarpau medelius ir padarau juos kaip bonsus. Taip pat pasirūpinau, kad ši pušelė nedžiūtų toliau“, – paaiškino kėdainietis.

Kėdainiai – žalias miestas

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius pažymėjo, kad apskritai Kėdainiai yra žalias miestas, nes per keletą pastarųjų metų čia buvo pasodinta daugybė įvairiausių medelių sodinukų įvairiose miesto vietose.

„Daugiausia medžių išdžiūvo Žemaitės gatvėje, netoli daugiabučių namų kvartalų, prie Smilgos upės. Kėdainiai yra žalias miestas, todėl čia buvo ir bus pasodinta dar daugiau medelių. Per keletą metų pasodinome daug medelių, juos skaičiavome šimtais. Džiaugiamės, kad didelė dalis jų prigijo ir puikiai žaliuoja“, – dėstė seniūnas.

Rekomenduojami video