Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Norvegijoje gyvenanti lietuvė subūrė aukotojus kilniam tikslui

Ukmergės rajone gyvenantys Alfonsa, Monika, Marijona, Stanislava, Janina, Jadvyga, Genė, Fatis, Jonas, Ildifonsas, Vacys, Vytautas – garbaus amžiaus vieniši senoliai - artėjančias šventes pasitiks pakylėtai ir džiaugsmingai, nes Norvegijoje gyvenantys geradariai išpildė visus slapčiausius jų norus.

Vienam labai reikėjo higienos prekių ir negendančių maisto produktų, kitam – mašinos malkų, trečiam – tik žieminės striukės, ketvirtam- tik šilto pledo. Ukmergiškiams į namus buvo atvežti ir į jų norų sąrašą įrašyti šiltas chalatas, mažas šaldytuvas, maža skalbyklė, pagalvė, antklodė, patalynės komplektas, dviratis, tepalinis elektrinis radiatorius, elektrinis vonios gyvatukas, puodas ir kt.

Visus šiuos labai reikalingus ir pačių neįperkamus daiktus Ukmergės mieste, Deltuvos, Sieiskų, Želvos, Taujėnų, Veprių, Vidiškių ir Šešuolių seniūnijose gyvenantiems senoliams už daugiau nei 1,5 tūkstančio eurų nupirko ir kurjerio paslaugas pristatant prekes į namus užsakė Norvegijoje gyvenanti lietuvė Kristina Dūdė.

„Jau daug metų prieš Kalėdas Norvegijoje yra organizuojamos įvairios labdaros akcijos paremti Lietuvoje gyvenančius žmones. Rinkome pinigus ir TV laidos „Bėdų turgus“ trims herojams, vaikų globos namams Klaipėdoje, Dienos centrui Klaipėdoje, taip pat prisidėjome prie akcijos „Maltiečių sriuba“ Klaipėdoje.

Šiemet mane įkvėpė Ukmergės rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje lapkritį papasakota istorija, kuomet vienos Vilniuje įsikūrusios užsienio kapitalo informacinių technologijų, konsultacijų ir verslo procesų valdymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai išpildė 50-ies Ukmergės rajone gyvenančių nepasiturinčių bei vienišų senjorų norus“, - pasakojo iš Klaipėdos krašto kilusi K. Dūdė.

Moteris irgi nusprendė paremti Ukmerges senolius ir tam tikslui paprašė rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojų pateikti dešimties asmenų sąrašą su jų norais bei trumpai, neatskleidžiant asmens duomenų, aprašyti kiekvieno iš jų esamą situaciją. Šiai akcijai įvykdyti K. Dūdė pagalbos paprašiusi dviejų „Facebook“ grupės narių – „Lietuviai Stavangeryje“ ir „Norvegijos moterų klubas“ paramos.

„Paskaičiavau, kad tam, jog išpildytumėme visus norus, mums apytiksliai reikia 1300 eurų. Kai surinkus tą sumą sustabdžiau akciją, dar atsirado daugiau aukotojų, vienas jų net nupirko vienam senoliui labai laukiamą dovaną.

Taigi, prie šios akcijos iš viso prisidėjo 48 geradariai. Viso surinkome 1580 eurų ir parėmėme ne dešimt, o dvylika ukmergiškių senolių. Daliai jų skyrėme ir pinigų, už kuriuos žmonės galės sau įsigyti dar ir reikalingų vaistų.

Mes neremiame jokių fondų, nes tada dar valstybei reikia sumokėti 15%, taip pat norėjome tikslingai panaudoti lėšas, kad tikrai žinotume, kad reikiami daiktai pasiekė reikiamus žmones“, - teigė K. Dūdė.

Rekomenduojami video