Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Norintiems sukurti knygų laužą priešais biblioteką – kelias atviras

Jei esate nepatenkinti kokiu įstatymu, drąsiai galite važiuoti į pačią sostinės širdį ir prie pat Seimo, nuėję į aikštę priešais Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, sukurti laužą… iš knygų. Policija, net jeigu Jus ir pamatys, tikėtina, nieko nedarys, tik patars pasitraukti keliasdešimt žingsnių toliau nuo Seimo langų ir knygas deginti priešais biblioteką. Būtent taip vakar ir nutiko – knygas priešais nacionalinę biblioteką degino Seimo narys „laisvietis“ Tomas Vytautas Raskevičius.

Nepanaikino draudimo niekinti šeimos vertybes

Tokiu neįtikėtinu ir vargu ar sveiku protu suvokiamu būdu T. V. Raskevičius protestavo prieš Seime priimtą sprendimą, kuriuo NEPANAIKINTA įstatymo nuostata, draudžianti niekinti šeimos vertybes ir skatinti kitokią nei LR Konstitucijoje ir LR Civiliniame kodekse įtvirtintą santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratą.  

Kitaip sakant, T. V. Raskevičiui ir visai jo „laisviečių“ kompanijai nepavyko prastumti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pakeitimo, kuriuo siekta panaikinti draudimą laisvai vaikams skleisti propagandą apie LGBTQI.

Šiam planui neišdegus, apie 15 val. T. V. Raskevičius paskelbė rengsiantis pilietinę akciją ir deginsiantis prie Seimo knygas, o apie 17 valandą jis taip ir padarė, tačiau, kaip jau minėta, policijos buvo paprašytas pasitraukti atokiau nuo Seimo, į aikštę priešais nacionalinę biblioteką.

Seimą apkaltino įvedus cenzūrą

Seimo narys tikino, kad toks jo veiksmas yra pilietinė pasipriešinimo akcija. Jo supratimu, Seimas įstatymu įvedė cenzūrą. Esą siekiama cenzūruoti viešąją informaciją viešojoje erdvėje apie LGBT asmenis.

„Tai reiškia, kad šie žmonės stumiami į teisės ir viešosios diskusijos užribį. Aš nesutinku su tokiu sprendimu, Europos Žmogaus Teisių teismas nesutinka su tokiu sprendimu“, – aiškino T. V. Raskevičius, sudeginęs tris literatūros kūrinius: Anne Proulx „Kuprotas kalnas“, Frasncis M. Mondimore „Homoseksualizmo prigimties istorija“ ir Andre Aciman „Vadink mane savo vardu“.

„Nepilnamečių apsaugos įstatyme tokio draudimo informuoti nepilnamečius apie tai, jog egzistuoja homoseksualumas, nėra. Įstatymas draudžia nepilnamečių akivaizdoje: NIEKINTI šeimos vertybės; skatinti kitokią, nei Konstitucijoje ar Civiliniame kodekse įtvirtintą santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratą. A. Širinskienė

Teigia, kad tai barbariškas knygų deginimas skleidžiant melą

Seimo narė Agnė Širinskienė netruko įvertinti tokį kolegos poelgį ir apkaltino jį melu. Pasak jos, tai barbariškas knygų deginimas skleidžiant melą, kad Nepilnamečių apsaugos įstatymas neva draudžia skleisti informaciją apie homoseksualius santykius.

„Nepilnamečių apsaugos įstatyme tokio draudimo informuoti nepilnamečius apie tai, jog egzistuoja homoseksualumas, nėra. Įstatymas draudžia nepilnamečių akivaizdoje: NIEKINTI šeimos vertybės; skatinti kitokią, nei Konstitucijoje ar Civiliniame kodekse įtvirtintą santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratą“, – paaiškino A. Širinskienė.

Žinomas teisininkas Ramūnas Aušrotas taip pat pateikė išaiškinimą: „Žmogaus teisės yra visiems lygios, tarp jų – ir homoseksualiems asmenims. Teisės apribojimai irgi visiems lygūs, tarp jų – ir homoseksualiems asmenims. Aš negaliu sudaryti santuokos su Raskevičumi, kaip ir Raskevičius negali sudaryti su savo partneriu. Ir taip yra todėl, kad šeima galima tik tarp vyro ir moters. Taškas. Tą ir nustato EŽTK. Visa kita – ideologija.

„Įvykio vietoje buvo policijos ekipažas. Todėl ši pilietinė akcija bus įvertinta ir priimtas sprendimas. R. Matonis

Galiausiai, vaikai negali būti klaidinami dėl lytiškumo ir šeimos sampratos. Kurti santykį su tos pačios lyties asmeniu yra ne tas pats, kas kurti santykį su kitos lyties asmeniu.

Homoseksualūs santykiai neturi savyje prokreacijos galimybės (šiuo aspektu neturi reikšmės tai, jog konkreti pora negali arba nenori turėti vaikų). Žmogaus lytiniai organai nėra pritaikyti homoseksualiai lytinio instinkto raiškos formai, tai sukelia ir sveikatos problemų.“

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda taip pat labai aiškiai šiuo klausimu išsakė savo poziciją: „Man nepriimtina apskritai leidimas arba žalios šviesos uždegimas niekinti šeimą.“

Kodėl policija Seimo nariui leido deginti knygas?

Jei šioje istorijoje Seimo nario poelgį galima suvokti, kaip nepatekinto ir nebrandaus žmogaus arba net sąmoningai bandančio sugrąžinti knygų deginimo laikus, o tokių būta visais amžiais ir apie tai užsimenama net Biblijos eilutėse, tai suvokti policijos pareigūnų elgesį, kai šie pasiūlo Seimo nariui eiti deginti knygų toliau nuo Seimo, priešais biblioteką, kur kas sunkiau. Tai rodo ir feisbuke pasipylę pasipiktinusių lietuvių komentarai.

„Man nepriimtina apskritai leidimas arba žalios šviesos uždegimas niekinti šeimą. Prezidentas G. Nausėda

Tuo tarpu pati policija, neskuba paaiškinti tokių savo pareigūnų veiksmų. Trečiadienio rytą „Rinkos aikštė“ policijos departamentui pateikė šiuos klausimus:

1. Kodėl policijos pareigūnai neužkirto kelio T. V. Raskevičiaus knygų deginimo veiksmui?

2. Ar šis veiksmas nepažeidžia viešosios tvarkos ar kitų įstatymo nuostatų?

3. Ar T. V. Raskevičiui bus skirta bauda už šį veiksmą, jei taip, kokio dydžio ji gresia?

4. Jei tai nėra pažeidimas, ar tai reiškia, kad tokias knygų deginimo akcijas priešais nacionalinę biblioteką gali daryti kiekvienas tai sumanęs?

Į šiuos visus klausimus gautas tik vienas trumpas Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio atsakymas: „Įvykio vietoje buvo policijos ekipažas. Todėl ši pilietinė akcija bus įvertinta ir priimtas sprendimas. Vilniaus apskrities policijoje pradėta administracinė teisena, kurios metu ir bus teisiškai įvertinti visi veiksmai ir aplinkybės.“

Knygas geriau skaityti nei deginti

O kol policija priims sprendimą, kad niekam nekiltų nevaldomas noras savo nepasitenkinimą išreikšti knygų deginimu, verta paskaityti žymų tarptautinį Ray Bradbury bestselerį „451° Farenheito“.

Skaityti knygas kur kas naudingiau ir išmintingiau nei jas deginti.

Beje, 451° Farenheito – tai temperatūra, kurioje užsiliepsnoja ir ima degti popierius.

Rekomenduojami video