Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Norėjo vaistų nuo alergijos, gavo saują patyčių

Visai neseniai socialinėje erdvėje išplito kėdainietės istorija. Joje ji guodėsi, kad, atskubėjusi į vaistinę įvykus ūmiai alerginei reakcijai, ji sulaukė šalto darbuotojų elgesio. Moteris pyktelėjo, kad jai su tinstančia gerkle buvo pasiūlyta laukti bendroje eilėje. Tačiau socialinėje erdvėje atsiliepė ir pati vaistinės darbuotoja.

Nepanoro užleisti

Kėdainietė Gabija (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.) pasakojo: „Nuėjus į Gegučių gatvės „Camelia“ vaistinę paprašiau skubiai nuo alergijos vaistų.

Buvo trys žmonės, dvi vaistininkės, kurių viena aptarnavo klientą, o kita dėstė prekes į lentynas. Atsakymas buvo: „Aš negaliu mesti žmonių, palauk“.

Laukti nebuvo kada, juk skubu (alergija, tinsta gerklė), tad nuėjau į kitą vaistinę, ten iškart man davė vaistų ir vandens, nors vaistinėje buvo kitas pirkėjas.

Jei man būtų buvę neskubu, būčiau nieko nesakiusi ir kantriai laukusi, bet žmonės, jūs dirbate su medicina, žinote, kas gali nutikti“, – guodėsi moteris.

Atsiliepė

Istorija taip ir būtų likusi tik viena iš daugelio apie ne visai kokybiškai suteiktas paslaugas. Tačiau atsiliepė pati vaistinės darbuotoja, kuri, būdama vaistininkės padėjėja, neturėjo teisės parduoti vaistų.

„Aš buvau ten. Ačiū, bet aš vaistininkės padėjėja, o ne vaistininkė, vaistų parduoti negaliu. Antras dalykas, įlėkusi į vaistinę tik burbtelėjai, kad reikia vaistų, jokio „padėkit“ ar jokio „skubiai“.

Tavęs tiesiog neišgirdo arba nesuprato, kosmosų nerašyk. Gal tau kuku? Jei tau būtų buvę taip blogai, būtum aiškiai pasakius, o ne apsisukus ir išėjus“, – aršiai gynėsi vaistinės darbuotoja, matyt, kiek primiršusi, kad tinstanti gerklė gali būti ta priežastis, kodėl klientė garsiai ir aiškiai nepajėgė sušukti, kad jai reikia skubios pagalbos.

Daugelis socialinių tinklų naudotojų pasmerkė tokį vaistinės darbuotojos bendravimo toną, tačiau net ir gavusi ne vieną pastabą, ji ir toliau socialinėje erdvėje elgėsi gana agresyviai.

Atsiprašo

Susisiekus su vaistinių tinklo „Camelia“ atstovais šie patikino apgailestaujantys ir atsiprašantys dėl nesusipratimo. Jie sakė, kad moters prašyti vaistai nėra naudojami ūmioms stiprioms alerginėms būklėms, išoriškai klientė atrodė stabiliai, tad vaistininkė tiesiog nesuprato, kad jai reikalinga skubi pagalba.

„Atsiprašome pacientės dėl šio nemalonaus nesusipratimo. Detaliai pasiaiškinome šią situaciją su vaistinės darbuotojais.

Tądien vaistinėje dirbusi vaistininkė nesuprato, jog pacientei vaistai buvo reikalingi nedelsiant, nes išorinių požymių neužfiksavo, kad moteris jaučiasi blogai, o klientė to vaistininkei neįvardijo, tik paprašė vaistų nuo alergijos. Klientei atėjus į vaistinę, vaistininkė tuo metu aptarnavo anksčiau atėjusius pacientus.

Vaistinėje ūmios pacientų būklės nėra sprendžiamos. Į vaistinę pacientai kreipiasi dėl nesunkių negalavimų arba gydytojui paskyrus gydymą.

Vaistininkė pagal pacientės paprašytą vaistą, kuris skirtas, kaip gamintojas nurodo, alerginės slogos (pvz., šienligės) simptomų (čiaudulio, slogos, nosies ir akių niežulio bei peršėjimo) lengvinimui, lėtinės dilgėlinės sukelto odos niežulio, paraudimo ir pūkšlių skaičiaus ir dydžio mažinimui, ir nėra skirtas ūmiai organizmo reakcijai valdyti.

Ūmiomis būklėms, pavyzdžiui, pasireiškus anafilaksijai, reikalingi kiti medikamentai“, – informavo „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė.

Jos teigimu, pati vaistininkė (ne vaistininkės asistentė), pamačiusi istoriją viešojoje erdvėje, parašė kėdainietei, paaiškino, kodėl sureagavo ne taip, kaip pacientė tikėjosi, ir atsiprašė.

Po to moters skundas iš socialinių tinklų buvo ištrintas.

Ne farmacininkas

Tuo tarpu vaistininkės asistentės elgesys paliko stiproką dėmę ne tik pačiai vaistinei, bet net ir sveikatos priežiūros sistemai.

Žmonės, nelabai žinodami darbo vaistinėje vingrybių, vaistininkę ir vaistininkės asistentę palaikė lygiaverčiais medicinos srities darbuotojais, medikais bei nevengė kritikos visai sveikatos sistemai. Esą štai kokie žmonės ten dirba.

Tačiau vaistininko asistento pareigybė yra iš esmės nesusijusi su medicina.

„Vaistininko asistentas ar konsultantas nėra farmacijos specialistas, jis neturi farmacinio išsilavinimo, todėl vaistų pacientams išduoti negali.

Atrenkant darbuotoją į šias pareigas, yra vertinama kandidatų patirtis dirbant klientų aptarnavimo srityje bei asmeninės savybės, noras mokytis.

Naujai pradėjusiems dirbti „Camelia“ darbuotojams yra organizuojami naujokų adaptacijos mokymai, kurių metu yra mokoma klientų aptarnavimo standarto, supažindinama su vidine įmonės tvarka ir atsakomybėmis.

Labai apgailestaujame dėl tokio mūsų darbuotojos elgesio, atsiprašome klientės“, – sakė Ž. Juškytė.

Rekomenduojami video