Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
NMA patirtis vertinama tarptautiniu lygmeniu

Sausio 27-29 d. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai kartu su kolegomis iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto lankosi Moldovoje.

NMA tikslas yra padėti kolegoms iš Moldovos Žemės ūkio ir intervencinių išmokų agentūros suteikti pagalbą, ES teisyną perkeliant į nacionalinius teisės aktus, parengti gaires dėl žemės ūkio, kaimo plėtros ir maisto saugos politikos formavimo ir įgyvendinimo pagal viešojo administravimo principus, pasidalinti patirtimi dėl teisės aktų rengimo bei taikymo. Vizito metu taip pat bus aptarti gerosios praktikos pavyzdžiai, atnaujinta NMA pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Moldova ir apsvarstyti bendradarbiavimo skatinimo klausimai.

Šis vizitas pratęsia dar 2007 m. pradėtą bendradarbiavimą, sėkmingai įgyvendinat Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą MD 16 ENI AG 01 19 (MD/37) „Tolesnė parama žemės ūkio, kaimo plėtrai ir maisto saugai Moldovos Respublikoje”.

Dvynių projektas skirtas stiprinti Moldovos Respublikos gebėjimus, įgyvendinant Europos Sąjungos politiką žemės ūkio, kaimo plėtros ir maisto saugos srityse ir taip prisidėti prie tvaraus vystymosi, prisitaikymo prie klimato pokyčių ir šalies perėjimo prie ekologiškos ekonomikos.

NMA atstovai yra kviečiami ir vertinami kaip ekspertai, sukaupę daug vertingos patirties paramos administravimo, teisės aktų taikymo srityje.

Šiais metais Moldovos mokėjimo agentūra pirmą kartą pradės administruoti Leader paramą, todėl jai ypač aktuali Lietuvos ir NMA pristatoma daugiametė patirtis, sėkmingai padedant vietos veiklos grupėms pasinaudoti parama gerinant gyvenimo sąlygas kaimo vietovėse. NMA atstovai susitiks ir su vienos iš vietos veiklos grupės atstovais, siekdami pristatyti Lietuvos patirtį ir susipažinti su pirmaisiais Moldovos žingsniais. Taip pat vizito metu NMA atstovai pristatys išmokų už plotus ir gyvulius administravimo bei kontrolės principus. Tai labai aktualu Moldovos mokėjimo agentūrai, kuri 2021 metais pirmą kartą pradėjo mokėti išmokas už turimus gyvulius. NMA akcentuoja informacinių sistemų, registrų ir procesų automatizavimo svarbą, siekiant užtikrinti efektyvius ir skaidrius paramos procesus. Be to, kolegos iš Moldovos domisi Lietuvos paramos jauniesiems ūkininkams sąlygomis, nes susiduria su ta pačia ūkininkų senėjimo tendencija.

Tikimasi, kad, kartu dirbant Dvynių projekte, tiek Lietuvos, tiek Moldovos paramą administruojančių institucijų veikla taps žymiai efektyvesnė, siekiant veiksmingo ir tvaraus žemės ūkio bei kaimo vystymosi, prisitaikant prie nuolat didėjančių reikalavimų ir tobulėjančių technologijų.

Rekomenduojami video