Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nevėžio pakrantėse – dešimtys žvejų

Šiemet į tradicines žvejybos vietas atviro vandens žvejybos mėgėjai pradėjo rinktis kone mėnesiu anksčiau nei pernai. Šiomis dienomis Nevėžio upės pakrantes prie „Vaivorykštės“ tilto nusėdo žvejai. Čia nusėdusius abu upės krantus jų kasdien galima sutikti net iki kelių dešimčių. To priežastis – ne tik geras laimikis, bet ir po žiemos išsiilgta žvejyba plūdine meškere.

Laiminių pasitaiko

Vieni žvejai džiaugiasi tikrai solidžiais laimikiais, kiti pagauna vos keletą žuveliokų, tačiau ir tie, ir tie nepraranda geros nuotaikos, mat kaip žvejai sako, laikas, praleistas žvejyboje, į gyvenimo trukmę nėra įskaičiuojamas.

„Žvejoju čia jau keletą dienų ir kasdien matau, kad žvejų renkasi vis daugiau. Pagauname kuojų, raudžių, šapalų, pasitaiko ir stambesnių laimikių – papuola karšių. Dabar žvejyba čia tik prasidėjo ir tęsis dar ilgai, kol pradės žolė dygti. Manau, kad bus gero laimikio čia, tradicinėje Kėdainių žvejų pavasario vietoje“, – dėstė trečiadienio pavakarę su meškere rankoje sutiktis žvejys Almantas.

Masalas tas pats

„Žiobriams dar anksti. Jie dar „neina“. Pavasarį čia daugybė žvejų renkasi dėl žiobrių, kiti šiaip pasėdėti. Pasiimi kur atsisėsti, nes šlapia pakrantėse. Pasiimi masalo, meškerę ir pirmyn. Dabar daugiausia kimba ant uodo truklio lervų arba ant musės lervų. Visi čia masalui naudoja šias lervas. Ant augalinio masalo žuvis dar nesikabina, pavasarį visuomet mėgsta gyvą masalą. Taip jau yra. Mes tenkinam žuvų poreikius“, – juokėsi gerai nusiteikęs vyriškis.

Ne po vieną

Ir nors vieni žvejai prie Nevėžio ateina gerai praleisti laiko, kiti visgi ateina dėl laimikio. Ir sako, kad nenusivilia.

„Pagavau tris karšius vakar, pagausiu ir šiandien. Visi pagauna, bet gal ne visi pasako. Kimba jie dabar neblogai. Aišku, kimba ir kuojos, aukšlės, plakiukai, kita smulkmė. Bet visi čia renkasi dėl karšių, o laukia dar ir žiobrių. Aš žinau, nes pats atėjau jų gaudyti“, – apibendrino žvejys Regimantas.

Traukte traukia

Kasmet Nevėžio upė pavasarį Kėdainiuose traukte traukia žvejus ne tik iš mūsų miesto, bet ir iš kaimyninių rajonų. Nevėžio upe plaukia būriai žiobrių, kuriuos žvejai mielai meškerioja. Žvejų teigimu, pavasarį vandeniui leidžiantis žuvys kimba labai aktyviai. Aktyvus žuvų kibimas turėtų tęstis iki pat žolės sužėlimo. Tad atšils vandens telkiniai, pradės aktyviau kibti karosai, karšiai, lynai. Žvejai iš Nevėžio upės išsiskirstys į kitus vandens telkinius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video