Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nevalantiesiems suodžių – baudos

Šių metų sausį Gargždų PGT registruota 16 gaisrų – tiek pat ir pernai tuo pačiu laikotarpiu. Gaisre žuvo žmogus, o praėjusiais metais aukų nebuvo. Ugniagesiams teko 6 kartus gesinti dūmtraukiuose užsidegusius suodžius.

Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto A. Armalio, šaltą žiemą intensyvus kūrenimas, patalpų šildymas, todėl reikia dažnai valyti kaminus.Nuo metų pradžios Gargždų PGT registruoti 58 iškvietimai, iš jų 21 dėl gaisrų. Sausio mėnesį įsiplieskė 16 gaisrų – tiek pat ir pernai. Sodininkų bendrijose užsidegė 4 sodo nameliai, iš jų du Dituvoje.

Sausio pabaigoje Dituvos sodininkų bendrijoje, Ežiuolių g., kilus gaisrui, ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta apie ten esantį žmogų. Atvykę pareigūnai pastato viduje aptiko be gyvybės ženklų vyrą. Medikai konstatavo jo mirtį. Tai pirmoji gaisro auka Klaipėdos rajone šiemet.

Sausio mėnesį ugniagesiai gelbėtojai 6 kartus gesino kaminuose užsidegusius suodžius. Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio, šaltą žiemą intensyvus kūrenimas, patalpų šildymas, todėl reikia dažnai valyti kaminus. „Jeigu iki Naujųjų metų neišsivalė, tai dabar būtina tai padaryti, – akcentavo pareigūnas. – Užsidegus suodžiams, išryškėja dūmtraukio įrengimo reikalavimų pažeidimai. Neteisingai jį įrengus, užsidega stogas.“

Taip nutiko Dituvos sodininkų bendrijoje: sodo namelio dūmtraukyje užsidegus suodžiams, perkaito per arti jo įrengtos medinės gegnės ir vakare įsiplieskė gaisras. Gerai, kad šeimininkė laiku pastebėjo ir iškvietė ugniagesius. A. Armalis kalbėjo, jog šiemet keturiems namų savininkams dėl netinkamo šildymo įrenginių eksploatavimo surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Gargždų PGT iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gavo porą dešimčių dūmų detektorių. Akcijų metu lankydamiesi vienišų senyvų žmonių būstuose pareigūnai ir juos įrengs, kad ištikus nelaimei apie tai įspėtų gyventoją. „Dovanosime tiems, kurie neįstengia šių įsigyti“, – patikino A. Armalis.

Šiemet gaisruose supleškėjo du automobiliai. http://gargzdai.lt/300x250_2.html

Praėjusį sekmadienį ugniagesiai gesino du ūkinius pastatus Gargžduose. Įtariama, kad jie įsiplieskė dėl gedimo elektros instaliacijoje.

Sudėtingų gelbėjimo darbų šiemet nepasitaikė. Dažniausiai ugniagesiams gelbėtojams teko padėti eismo įvykiuose nukentėjusiems vairuotojams – traukti iš griovių nuo slidžių kelių nuslydusius automobilius, surinkti išsiliejusį kurą.

Ant vandens telkinių užsitraukus pirmajam ledui, Gargždų PGT ugniagesiai gelbėtojai ant Skaidriojo karjero pratybų metu atnaujino žinias ir įgūdžius, kaip gelbėti įlūžusius žmones, tačiau, laimei, iki šiol to neprireikė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Rekomenduojami video