Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Netekusiems pajamų išmokos žadamos dar iki šv. Velykų

Asmenys, netekę pajamų karantino laikotarpiu ir norintys gauti subsidijas už prastovas ir išmokas už savarankišką darbą, Užimtumo tarnyboje galės registruotis nuo balandžio 5 dienos, nepaisant to, kad Seimas tam reikalingas įstatymų pataisas atidėjo iki balandžio 7-osios, trečiadienį patikino socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Dabar, kai įstatymas yra atidėtas, mes ir toliau planuojame šitą registraciją įgyvendinti. Dėl to, kad turime pilną patikinimą iš Seimo, kad balandžio 7 d., kai vyks Seimo posėdis, šitoms nuostatoms, kurios teikiamos Užimtumo įstatyme, <...> Seimas yra pritaręs.

Turime patikinimą iš valdančiųjų, kad antradienio posėdyje joms bus pritarta ir mes galėsime išmokėti išmokas ir subsidijas pagal šias nuostatas. Dėl to mes laikomės tos pozicijos ir toliau kviečiame Užimtumo tarnybą ir visus, kurie reikalingi subsidijų ir išmokų, registruotis nuo balandžio 5 dienos.

Lėšas išmokėsime iš karto, kai bus priimtas įstatymas. Visą darysime, kad lėšas gautų iki Velykų“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo L. Kukuraitis.

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį Seimas nebalsavo, ar keisti subsidijų mokėjimą darbo vietas išlaikantiems darbdaviams, dėl koronaviruso paskelbusiems prastovas. Pertraukos iki kito posėdžio paprašė „valstiečių“ frakcija. Už tai balsavo 47 Seimo nariai, prieš – 44, o susilaikė 9. Kitas Seimo posėdis vyks balandžio 7 dieną.

Įstatymų pataisos numato mokėti šiek tiek didesnes subsidijas karantino metu darbo vietas išlaikantiems darbdaviams. Siūloma kiek pakeisti anksčiau priimtą mokėjimo tvarką – dabar darbdaviai būtų skatinami labiau prisidėti patys, tuo pačiu didėtų ir valstybės parama.

Siūloma darbdaviams paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, mokėti 70 proc. darbuotojų atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“).

Tokia išmoka būtų skiriama, jeigu darbdavys sutiktų ir pats mokėti 30 proc. algos ir bent šešis mėnesius po karantino pabaigos išlaikyti darbo vietas. Jei darbdaviai nenorėtų mokėti 30 proc. dalies, jie gautų 90 proc. subsidijas, o 10 proc. turėtų skirti patys.

Tačiau šiuo atveju maksimali subsidija siektų vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“), o darbo vietas jie turėtų išlaikyti bent tris mėnesius. Subsidijų negautų darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų darbuotojo prašymu.

Rekomenduojami video