Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neteisėtai briedį sumedžiojusiems vyrams teks atlyginti 10,5 tūkst. eurų  žalą

Rugpjūtį Kauno aplinkosaugininkai išaiškino du neteisėtos medžioklės atvejus. Vienas jų, kuomet medžiotojas neteisėtai sumedžiojo stirniną, užfiksuotas Kauno rajone, kitas, kurio metu įkliuvo automobilio priekaboje sumedžiotą briedžio patiną vežęs vyras, – Jurbarke.

Kaip praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), rugpjūčio 12 d. naktį gavę informacijos apie asmenį, neteisėtai sumedžiojusį stirnos patiną, aplinkosaugininkai nedelsiant atliko patikrinimą.  

Nustatyta, kad bandydamas išsisukti ir nuslėpti sumedžiojimo faktą nuo medžiotojų būrelio narių, medžiotojas stirnos patiną išsivežė doroti į namus, esančius Kauno rajone.  

Per patikrinimą stirninas rastas pradėtas doroti gyvenamojo namo rūsyje. Asmuo pateikė medžioklės lapą, kuriame nebuvo įrašo apie sumedžiotą gyvūną.  

Už neteisėtą sumedžioto gyvūno gabenimą ir dorojimą medžiotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia nuo 800 iki 1800 eurų bauda. Jam teks atlyginti žalą gyvūnijos ištekliams – 2354 eurus. Taip pat iš asmens paimtas graižtvinis medžioklinis ginklas ir gresia teisės medžioti atėmimas iki 5 metų. 

Vairuotojo automobilyje aptiktas briedis 

Dar vienas neteisėtos medžioklės atvejis užfiksuotas Jurbarke. AAD duomenimis, rugpjūčio 15 dienos naktį aplinkosaugininkai gavo informacijos iš policijos pareigūnų, kad Jurbarko mieste, užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą buvo sustabdytas automobilis „Subaru forester“ su priekaba, kurioje rastas briedžio patinas. 

Į įvykio vietą iškviesti aplinkos apsaugos pareigūnai pradėjo administracinį nusižengimo tyrimą dėl galimai neteisėtai sumedžioto briedžio.  

Iš medžiotojo paimtas graižtvinis šautuvas. Taip pat paskaičiuota žala gyvūnijos ištekliams siekia 8 233 eurus. Administracinio nusižengimo tyrimas tęsiamas.

Rekomenduojami video