Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neskubama džiaugtis dėl atidarytų mokyklų

Nereikėtų skubėti džiaugtis, kad daugumoje Lietuvos savivaldybių pradinukai nuo kitos savaitės grįš į mokyklas. Sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad mokyklos vėl bus uždarytos, jei tik Lietuvoje išaugs susirgimų skaičius. O rizika tam, anot ministerijos, nemaža, mat šalyje gali išplisti britiškoji koronaviruso atmaina.

Darbo partijos frakcija trečiadienį susitiko su Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų atstovais, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Mokyklų vadovų asociacijos, Tėvų forumo atstovais aptarti vaikų grįžimą į kontaktinį ugdymą. Seimo narys darbietis Vytautas Gapšys iškėlė klausimą, ar Sveikatos apsaugos ministerija numatė kriterijus, kokiu atveju Lietuvoje vėl tektų pereiti prie nuotolinio ugdymo. Šis, kaip žinia, nuo kitos savaitės pradinukams bus atnaujintas daugumoje savivaldybių.

„Karantino režimo priemonių planas kalba apie tai, kad nuotolinis mokymas yra organizuojamas tais atvejais, kai atvejų skaičius yra didesnis negu 200“, – į klausimą atsakė sveikatos apsaugos ministrė Živilė Simonaitytė. Vis dėlto ji pastebi, kad pernai susirgimų šuolis Lietuvoje fiksuotas būtent rugsėjį, kuomet atvertos mokyklos. „Lietuvoje atvejai eksponentiškai pradėjo augti būtent nuo rugsėjo mėnesio, kai mokiniai sugrįžo į mokyklas. Ką rodo visi moksliniai tyrimai, kad nors vaikai dažniausiai serga labai lengvomis ar besimptomėmis formomis, bet, kadangi mokykloje maišosi daug vaikų iš skirtingų šeimų, tai mokykla yra dažniausiai ta vieta, kur, jeigu papuola vienas vaikas, tai jis susimaišo su kitais vaikais ir virusas paplinta po namų ūkius“, – kalbėjo viceministrė.

Pradinukai 45-iose Lietuvos savivaldybėse mokytis mišriu būdu galės nuo kovo 22 dienos. Anot Ž. Simonaitytės, dvi savaites iki Velykų atostogų bus stebima, kaip mokykloms seksis laikytis saugumo reikalavimų.

Tiesa, viceministrė atkreipia dėmesį, kad papildomą pavojų kelia Lietuvoje plintanti britiškoji Covid-19 mutacija. „Ekspertai sako, kad plitimo mums išvengti nepavyks. Bet kokiu atveju ta atmaina yra tiek užkrečiama, kad vienintelis dalykas, kurį gali padaryti valstybės, tai pristabdyti plitimą.

Bet faktas, kad, kai jau ta atmaina atsiranda – o mes ją turime jau Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Vilkaviškyje, – tai ji plinta iš karto ir ji ilgainiui tampa dominuojančia atmaina. Klausimas, kiek laiko mums pavyks padaryti, kad ji netaptų dominuojančia“, – sakė Ž. Simonaitytė.

Sušvelnino karantiną

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad 45-ių savivaldybių pradinukai nuo kitos savaitės galės grįžti į mokyklas.

Pradinukams grįžti į mokyklas leidžiama šiose savivaldybėse: Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono. Šiose savivaldybėse atnaujinamas mišrus pradinis ugdymas, laikantis visų būtinų saugumo priemonių.

Mokyklos privalės valdyti asmenų srautus, užtikrinti saugaus atstumo laikymąsi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. 15-oje savivaldybių, kur sergamumo rodiklis viršija 200 atvejų, pradinis ugdymas bus atnaujinamas tik savivaldybių pasirinktose mokyklose ir tik nuolat tiriant moksleivius ir mokyklų darbuotojus kaupinių metodu.

Rekomenduojami video