Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neršiančios žuvys masina ir brakonierius

Pavasarį neršiantys žiobriai vilioja brakonierius, o šie – aplinkosaugininkus ir policijos pareigūnus. Dabar didesnis pareigūnų dėmesys skiriamas Kėdainių mieste esančiai Skongalio užtvankai, mat čia šiuo metu būriuojasi daugybė žiobrių ir kitos žuvies, kuri bando įveikti užtvanką ir kilti į aukštupį. Deja, žuvims kelią dažnai užkerta ne tik užtvanka, bet ir piktavaliai brakonieriai.

Sulaukė pranešimų

Aplinkosaugininkai teigia kasmet sulaukiantys pranešimų apie prie Skongalio užtvankos vykdomus žūklės pažeidimus. Dažniausiai žmonės pastebi, kaip žuvys pakirtinėjamos nelegaliais kabliais. Taip elgtis žiauru, mat kabliais jos sužalojamos.

Nors ir žinodami, kad to daryti negalima, vis dėlto atsiranda tokių, kurie tokia veikla užsiima net nesislėpdami, pačiame miesto centre.

Dar kiti brakonieriai graibštu gaudo per užtvanką peršokti mėginančias žuvis. Tą daryti irgi draudžiama.

Gresia bauda

Aplinkosaugininkai ragina visus, pamačiusius nelegalios ir draudžiamos žvejybos atvejus, pranešti apie daromą pažeidimą bendruoju pagalbos telefonu 112. Būtina tiksliai nurodyti brakonieriavimo vietą.  Už tokius darbelius gresia didžiulės baudos, taip pat dar paskaičiuojama ir padaryta žala gamtai.

Tik nuo birželio 15 dienos

Aplinkosaugininkai primena, kad žvejai Nevėžyje žiobrius galės gaudyti tik nuo birželio 15 dienos, mat šiuo metu jau įsigaliojęs žiobrių žvejybos draudimas.

Už Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus gresia administracinė atsakomybė. Už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą gali būti skirta nuo 115 iki 289 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai ir valtys.

Pažeidėjai taip pat turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Pavyzdžiui, už kiekvieną neteisėtai sugautą žiobrį teks sumokėti 65,3 Eur. Jeigu žuvys sugautos draustinyje ar rezervate, ši suma patrigubėja.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video