Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nereikalingomis padangomis atsikrato net ir kapinių pušynėlyje

Nors iki pavasarinio automobilių padangų keitimo sezono dar visas mėnuo, tačiau tvarkdariai jau skundžiasi, kad gamta teršiama senomis ir nereikalingomis padangomis. Prieš keletą dienų pastebėta nemažai padangų ne tik garažų bendrijų prieigose, bet net ir šalia Kauno gatvės kapinių esančiame pušynėlyje. Apie išmestas padangas miesto seniūniją informavo jas pastebėję Kauno gatvės gyventojai.

Kėdainių miesto seniūnija ir kaimiškosios seniūnijos bešeimininkėmis padangomis rūpinasi ir jas renka nuolat, mat į seniūnijas dažnai kreipiasi žmonės, tai vienoje, tai kitoje viešoje vietoje pamatę išmestas padangas.

Miškuose ir pamiškėse neatsakingai išmestas padangas tenka rinkti ir miškininkams.

Balandžio 1-ąją Lietuvoje lengvieji automobiliai eisme gali pasirodyti su vasarinėmis padangomis. Artėjant šiai datai kasmet viešose vietose randama daug išmestų nereikalingų žieminių padangų.Aut. past.

„Praneša mums žmonės, kreipiasi dėl pavienių šiukšlynų, tačiau ankstesniais metais būta atvejų, kuomet išpilamos visos priekabos padangų“, – konstatavo seniūnijos darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Praėjusiais metais nemažas kiekis padangų buvo surinktas miesto seniūnijai priklausančio Janušavos kaimo teritorijoje, Senojo kelio gatvėje, Pasmilgio ir Kropilų kaimo ribose.

Šios gatvelės yra nuošalios, šalia – pušynai, tad niekadėjams padangomis atsikratyti čia yra paprasčiau, tokiose vietose jie jaučiasi nematomi ir nepastebimi.

Kaip tinkamai atsikratyti senomis padangomis?

Keičiant padangas autoservise, senosios turi būti jame priimamos nemokamai. Autoservisai privalo priimti tiek senų padangų, kiek jų keičiama.

Jei tai padaryti atsisakoma, už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia nuo 450 iki 850 eurų bauda.

Jei padangas keičiate savarankiškai, senąsias galite nuvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje, už miesto katilinės. Ši aikštelė priima iki 4–5 padangų.

Aplinkosaugininkai primena, kad, išmetus padangas nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos, gresia baudos.

Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus. Aplinkai padarytą žalą gali tekti atlyginti dar ir bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Rekomenduojami video