Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neprižiūrimų sklypų skaičius išaugo

Įpusėjus vasarai aiškėja, kad dalis ukmergiškių savo sklypų šienauti net nesiruošia, tad pradedami fiksuoti mieste galiojančių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimai. Šiemet, lyginant su pernai metais, neskubančiųjų šienauti savo valdas skaičius išaugo. Tokie žmonės raginami įspėjimais, o piktybiškiausi – ir baudomis

Ukmergės miesto seniūnijos seniūnas Žilvinas Dirsė informavo, kad šiemet išsiųsta per 100 pranešimų, raginančių nusišienauti žolę sklypuose. Penai jų buvo apie 80.

Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės įpareigoja teritorijas šienauti reguliariai. Taisyklėse yra nustatyti konkretūs reikalavimai dėl žolės aukščio: prie privačių namų žolė negali užaugti aukštesnė kaip  50 cm, o prie daugiabučių – 30 cm.

Šienavimo reikalavimas grindžiamas ne vien estetika, bet ir saugumu. Iš nešienautų plotų į kitas teritorijas plinta piktžolės – pienės, usnys, ir kitos. Aukšta žolė yra ir erkių, pernešančių pavojingas ligas, veisykla.

Dažnai sklypus apleidžia paveldėtojai, kurie, gavę palikimus, patys čia negyvena ir jais nesinaudoja.

Seniūnas sakė, kad stebėti apsileidėlius pradedama nuo pat šienapjūtės sezono pradžios.

Pastebėjus nenušienautą sklypą, tikslinamas jo adresas ir ieškoma šeimininkų, kuriems siunčiamas pranešimas. Pranešime sklypo šeimininkas įpareigojamas nušienauti žolę iki nustatyto termino. Vėliau tikrinama antrą kartą.

Jeigu įpareigojimas lieka neįvykdytas, informacija perduodama rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriui, kurio darbuotojai turi teisę surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą. Pats tvarkos taisyklių pažeidimas fiksuojamas nuotraukomis.

Už jį pagal administracinių teisės pažeidimų kodeksą gresia piniginė bauda, kuri teoriškai gali siekti net iki 600 eurų. Tačiau mūsų rajone dar niekad nėra pritaikyta. Pirmą kartą už pažeidimą skiriamas įspėjimas. Jei pažeidimas kartojasi tais pačiais metais, taikoma bauda gali siekti nuo 140 iki 600 eurų.

Ž. Dirsė pastebėjo, kad maža dalis įspėtųjų seniūnijos pranešimais susitvarko iš karto. Tačiau bausti neskubama. „Gali ir programa klaidingai sugeneruoti adresą“, – kalbėjo seniūnas. Todėl jis pats važiuoja, kalba, tariasi. Tikina, kad su kai kuriais pavyksta susitarti gražiuoju.

Šiemet pakartotinis patikrinimas po pranešimų išsiuntimo dar tik laukia.

Rekomenduojami video