Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nepasitenkinimo daugėja: tėvai skundžiasi dėl blogų sąlygų vaikų darželiuose ir mokyklose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pradeda vaikų darželių ir mokyklų saugos sveikatai vertinimą. Per specialią kampaniją bus aiškinamasi, ar vaikai ugdymo įstaigose saugūs. Tėvai skundžiasi, kad, pavyzdžiui, vaikų darželiuose trūksta higienos priemonių, o kai kuriose mokyklose suolai neatitinka vaikų ūgio.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, vis daugiau tėvų skundžiasi dėl netinkamų sąlygų vaikų darželiuose ir mokyklose. Pasak centro atstovės Rolandos Lingienės, apie trečdalis šalyje veikiančių vaikų darželių ir beveik 40 proc. mokyklų neturi jų veiklai būtinų higienos pasų. Šiose ugdymo įstaigose dažnai netinkamai valomos ir vėdinamos patalpos, trūksta higienos priemonių – tualetinio popieriaus, muilo, kai kuriuose darželiuose dėl perpildytų grupių nėra pakankamai lovų, žaislų, mokyklose skundžiamasi dėl vaikų ūgį neatitinkančių suolų.

Per kiek daugiau nei mėnesį Sveikatos centro specialistai planuoja aplankyti beveik visus šalies darželius ir pirmokų klases mokyklose.

Rekomenduojami video