Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nelegalūs migrantai pradėjo šalti: už drabužius siūlo ir pinigų

Sulaikymo stovyklose laikomi nelegalai atvėsus orams maldauja šiltų drabužių. Įvairios paramos organizacijos ar pavieniai verslininkai jų maldas išgirdo ir suskubo rinkti visus būtiniausius daiktus.

Akcijų rengėjai žmonių prašo dalintis šiltais megztiniais, kojinėmis, patalyne. Tiesa, idėjos autoriai ragina dalytis tik tvarkingais daiktais, esą tai ne vieta atsikratyti nereikalingais skarmalais. „Man labai, labai šalta. Neturiu švarko. Po dviejų dienų jie sakė, kad švarkas bus. Kiek laiko dar čia būsime? Jau praėjo mėnesis ir penkios dienos, man sakė, kad būsime šešis mėnesius. Tikrai šešis mėnesius? Čia gyvena moterys ir vaikai“, – sako nelegalus migrantas.

  Šalčiu ir šiltų drabužių stoka skundžiasi ne tik šis Verebiejuose nelegalų stovykloje laikomas irakietis. Jo tėvynainiai ir kitose stovyklose neslepia – net ir pirktų rūbų, jeigu kas jų parduotų. Vienas TV3 žurnalistams pasiūlo pinigų, prašydamas šiltų daiktų.

Išgirdusios tokius prašymus įvairios paramos organizacijos suskubo nelaimėliams gelbėti ir lietuvaičių prašo aukoti nelegalams megztinių, šiltesnių kelnių ar striukių, trūksta patalynių, pledų. Bendrystės ir socialinių inovacijų centras kartu su „Sėkmės sodu“ tris dienas per savaitę drabužius nelegalams renka Vilniuje, Ramintojos bažnyčioje. Kol kas daugiau plaukia daiktai vaikams.

Gautas dovanas rūšiuoja savanorė Živilė, kaip tik prisidėjusi prie paramos rinkimo nelegalams. Moteris ir pati pasidalijo tuo, kas dabar reikalinga stovyklose gyvenančioms šeimoms. „Savo dukros jau išaugtus, nebereikalingus šiltus drabužėlius ir nešiltus, ir žaisliukus, galvojau, kad ir knygelės, kur be raidžių, irgi visai tiktų. Nes vaikai, jie visur yra vaikai. Jiems turi būti ne tik drabužis, bet ir kažkas, kas džiugintų juos“, – sako savanorė Živilė.

Netrukus žaislai ir rūbai keliaus į vieną iš nelegalų stovyklų. Paramos rinkimo iniciatoriai prašo dalintis tik tvarkingais drabužiais, o nesikratyti nereikalingais ar purvinais. „Aš manyčiau, ką jūs patys nešiosite ar nešiotumėte, arba jūsų vaikai išaugo, avalynė, striukės.

Šilti rūbai, megztiniai, kelnės, visi kiti dalykai kurie yra svarbūs, jie bus svarbūs ir tiems. Mūsų noras yra pagelbėti šiltais drabužiais. Tie žmonės, kurie atvykę čia niekada nesitikėjo, kad oras toks, bet, iš kitos pusės, mes irgi turime parodyti savo žmogiškumą“, – teigia centro vadovė Lina Blažytė. Sunešti visi daiktai tuoj pat bus paskirstyti į stovyklas. Tuo rūpinasi daiktus nelegalams vežantis Lietuvos Raudonasis Kryžius. Pastarasis, atliekantis išvežiotojo funkciją, sako pastebėjęs, ko trūksta labiausiai. REKLAMA Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovė Žydronė Lukšytė tvirtina: „Artimiausiu metu turbūt pagrindinė problema bus vyriški drabužiai, nes mus pasiekė informacija, kad yra daug iniciatyvų, kur renkami drabužiai ir aukojami daugiausiai vaikiški, moteriški, tikėtina, kad šitas poreikis jau bus greitai patenkintas, dėl to vyriški drabužiai bus ta problema, kuri išliks.“

Tiesa, paramos rinkėjai neslepia sulaukę pasipiktinusių, esą vyrai vaikšto prabangiais garsių mados namų kaip „Luis Vouton“, „Versace“, „Gucci“ ar kitais logotipais išmargintais drabužiais ir jiems neva nieko aukoti nereikia. Savanoriai juokauja – tokių prabangių vardinių drabužių pilni turgūs, mat tai pigūs padirbiniai.

„Tą brendą aš nežinau, kaip galima nustatyti. Tikrai dažnai būna netikri, tai tikrai nieko nesako nei apie žmogų, gal ten paskutinis drabužėlis, kuris ant jo ir yra, ir, sakykim, šiai dienai neblogai atrodo, bet ryt pradės lyti, iškris sniegas, ir jam tikrai reikės kažko kito“, – sako savanorė Živilė. Ir ne tik drabužių. Stovyklose gyvenantiems nelegalams reikia avalynės, patalynių, šiltų pledų. Kai kurie Šiaulių verslininkai sako šiuos prašymus jau išgirdę, savaitės pabaigoje žada šiltų pledų parūpinti dar.

Rekomenduojami video