Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nelegali imigracija: be palapinių miestelio neapsieisime

Augant migrantų į Lietuvą srautams, Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje vadovas sako, kad be palapinių miestelio apsieiti greičiausiai nepavyks.

„Tai tikrai yra išeitis ir be palapinių miestelio šiai dienai mes priimant užsieniečius neapsieisime, nes pastatai, infrastruktūra arba apgyvendinimo vietos neatsiranda stebuklingai per vieną ar dvi naktis“, – lrt radijui sakė URC viršininkas Aleksandras Kislovas. Pasak jo, miestelio įrengimas taip pat užtrunka, todėl tam reikia ruoštis jau dabar. Miestelio statybos darbai, A. Kislovo žiniomis, jau yra prasidėję, yra ruošiama aikštelė, šią savaitę planuojama jį įrengti.

Pasieniečių vadovas: tarnybos patalpose nelegalūs migrantai jau beveik nebetelpa

Jis pripažino, kad apgyvendinimas palapinėje nėra tolygus apgyvendinimui pastate, tačiau pabrėžė, kad palapinėse taip pat būtų pasirūpinama visoms žmonėms būtinomis sąlygomis, be to, čia būtų apgyvendinami po vieną atvykę žmonės, šeimoms suteikiant patalpas pastatuose.

„Apgyvendinant būtų atsižvelgiama į atvykstančių užsieniečių pažeidžiamumą, ar tai viengungiai, ar šeimos su vaikučiais, vienišos mamos. Ir būtų prioritetizuojamas jų apgyvendinimas: mes matytume, kad palapinių miestelyje apgyvendintume viengungius“, – sakė A. Kislovas.

Jis akcentavo, kad užsieniečių gaunamų paslaugų kokybė nei vieniems, nei kitiems nesiskirtų, be to, palapinės taip pat yra su visa būtina šildymo ir vėdinimo įranga.

„Palapinės tikrai nėra tokios kaip mes įsivaizduojame, kad tai yra turistinio žygio palapinės. Tai yra modernios palapinės su ventiliacija, su kondicionavimo, šildymo sistema“, – pabrėžė jis.

Tai, URC vadovo vertinimu, šiuo metu yra optimaliausias variantas, nes palapinių miestelyje būtų galima papildomai apgyvendinti apie 350 žmonių. Pasak A. Kislovo, migrantai į Lietuvą atvyksta su visokiomis istorijomis: vienų problemos gimtinėje susijusios su religija, kitų – finansiniais sunkumais.

Jis pasakojo apie irakiečių porą, kuri pabėgo, kad galėtų būti drauge, nes moteris buvo pažadėta kitam vyrui. Jiems teko bėgti iš šalies, kad nepatirtų keršto.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos jau bandė neteisėtai patekti beveik 300 migrantų, dauguma jų – Irako piliečiai. Tai yra pusketvirto karto daugiau nei per visus 2020 metus.


Rekomenduojami video