Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nelaimės išvengta operatyviai sureagavusių ūkio darbuotojų dėka

Sekmadienio popietę kilus gaisrui Tiskūnų kaimo ūkyje aiškėja daugiau įvykio detalių. Paaiškėjo, kad gaisras nebuvo toks didelis ir neatnešė didelių nuostolių, kaip manyta anksčiau. Ūkio savininkas Ričardas Reikertas dėkoja ūkio darbuotojams ir ramina „Tiskūnų AGRO“ klientus, mat degė ne bendrovės, o ūkininko ūkio grūdų džiovykla.  

Tik atrodė baisiai

„Tie, kas matė iš šalies vaizdą, gal jiems ir atrodė labai didelis gaisras. Atvykus ugniagesiams buvo uždūmintas visas sandėlis, todėl jie ir kvietė pastiprinimą.

Realiai atviros liepsnos nebuvo, tik kilo labai daug dūmų. Žinoma, buvo streso ir mūsų darbuotojams, tačiau jie reagavo labai operatyviai ir veikė tikrai gerai. Už tai esu jiems dėkingas“, – sakė ūkio šeimininkas R. Reikertas.

Degė džiovykla

R. Reikertas aprodė, kaip atrodo sandėlio patalpos ir grūdų džiovykla dabar. Gaisro pasekmių plika akimi net nematyti.

„Žinoma, nuostolių bus, tačiau jie nebus tokie dideli, kaip kai kam gali atrodyti. Kadangi degė grūdų džiovykla ir joje buvę grūdai, tai galiu pasakyti, kad nuostoliai bus apie 5 000 eurų.

Reikės pakeisti džiovyklos skardas. Tačiau viskas operatyviai šalinama ir net mūsų ūkiui šis gaisras įtakos neturės, o apie bendrovės veiklą nėra net ką kalbėti“, – paaiškino ūkininkas.

Perliejo vandeniu

Gaisro metu džiovykloje buvo 25 tonos miežių. Juos ūkio darbuotojai išvežė į lauką ir perliejo vandeniu, kurį į gaisravietę vežė tiek ugniagesiai, tiek ūkio technika.

„Noriu pasakyti, kad gaisro likvidavimas vyko labai operatyviai. Mano ūkio darbuotojai žinojo, kaip elgtis, kur pilti vandenį ir kaip gesinti. Tokioms nelaimėms esame pasiruošę, paruoštas visas inventorius ir gelbėjimo priemonės. Ūkyje laikomasi priešgaisrinių reikalavimų“, – apibendrino Tiskūnų krašto ūkininkas R. Reikertas.

 

Rekomenduojami video