Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neįtikėtinas aplaidumas ar vagystė?

Biržų rajono Kratiškių mokykloje - daugiafunkciame centre atlikto audito išvados savivaldybės vadovams nekėlė abejonių, kad reikia kreiptis į prokuratūrą.

Biržų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba pateikė ataskaitą apie Kratiškių mokykloje- daugiafunkciame centre atliktą patikrinimą.

Redakciją pasiekusią informaciją, kad patikrinimo išvados davė pagrindą kreiptis į prokuratūrą, patvirtino ir savivaldybės kontrolierė Žaneta Eriksonienė, ir administracijos direktorius Vidas Eidukas.

„Susipažinę su audito ataskaita pavedėme kontrolierei kreiptis į prokuratūrą. Noriu pasakyti tik tiek, kad ir ateityje nebus taikstomasi su tokiais dalykais“, - sakė praėjusią savaitę „Šiaurės rytų“ kalbintas direktorius V. Eidukas.

Tokia situacija – pirmą kartą darbo praktikoje?

Kontrolierė Ž. Eriksonienė patvirtino apie bendrą su rajono vadovais priimtą sprendimą dėl audito medžiagos perdavimo prokuratūrai.

„Esminis faktas yra tas, kad finansiškai nuskriausti žmonės. Tai toks didelis klaidų mastas, kad žalos dydžio nustatyti neįmanoma. Juk per pusantro mėnesio neįmanoma suvesti visos buhalterijos, o tai ir nėra mūsų darbas. Įstaiga privalės atsiskaityti su žmonėmis“, - sakė kontrolierė apie neįtikėtinai aplaidžiai ir klaidingai vestą buhalterinę apskaitą.

Ž. Eriksonienė audito ataskaitoje parašė sakinį, kuriame atkreipė rajono savivaldybės vadovų dėmesį į Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už buhalterinės apskaitos netvarkymą arba aplaidų tvarkymą.

Kontrolierė teigia tokią netvarkingą ir klaidingą apskaitą ji savo praktikoje išvydusi pirmą sykį. Anot Ž. Eriksonienės, mokyklos direktorė ištikta šoko, nes, matyt, labai pasitikėjusi buhalterės darbu.

„Buhalterė – pagyvenusi moteris, o auditas įstaigoje labai daug metų nedarytas“, - kalbėjo kontrolierė. Pasak jos, buhalterė patikrinimo metu išėjo iš darbo.

„Matau, kad tai aplaidi buhalterinė apskaita, tačiau neatitikimai darbo užmokesčio dokumentuose leistų manyti ir apie vagystę. Priskaitoma viena, o išmokama kita suma. Yra specialios tarnybos, tad jos turėtų vertinti tai, kas vyko įstaigoje ir kokia žala padaryta žmonėms“, - sakė kontrolierė. Anot jos, dokumentuose rodomų ir išmokamų sumų skirtumai gal ir nėra labai dideli, tačiau įvertinti visumos neįmanoma dėl netvarkingos buhalterinės apskaitos.

Neteisingai išmokėti atlyginimai

Atlikto audito tikslas – įvertinti Kratiškių mokyklos – daugiafunkcio centro 2018 metų finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų duomenis, turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo teisėtumą.

Audito metu ugdymo įstaigai vadovavo Deimantė Žalinkevičienė. Vyriausiąja buhaltere iki 2018 metų lapkričio dirbo Danguolė Lazdinienė, o nuo gruodžio – Jolanta Šležienė.

Audito ataskaitoje, be kitų dalykų, rašoma, kad buhalterinėje apskaitoje nuolat daromos klaidos, neužtikrinama apskaitos kontrolė, apskaita neparodo tikrų įstaigos rezultatų.

„Kai kuriems darbuotojams neteisingai priskaičiuotas darbo užmokestis, neteisingai išmokėti atlyginimai“, -užfiksuota patikrinimo išvadose.

Pasak Ž. Eriksonienės, audito ataskaita buvo aptarta dalyvaujant merui ir administracijos direktoriui. Kontrolierę džiugina rajono vadovų požiūris į biudžetinių įstaigų veiklos teisėtumą, finansų valdymo skaidrumą.

Mykolas Kutka

Rekomenduojami video