Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neįgaliųjų tvenkinys – tik neįgaliesiems!

Kėdainių mieste yra vienas vandens telkinys, skirtas tik negalią turintiems žmonėms. Tačiau net ir specialūs įspėjamieji ženklai kai kurių mūsų piktavalių kraštiečių neatbaido. Neretai ir patiems neįgaliesiems tenka gėdinti čia atsliūkinusius pažuvauti norinčius asmenis.

Įrengtas specialiai

Kėdainių mieste šalia Liepų alėjos esantis tvenkinys jau antri metai vadinamas specialiu neįgaliųjų tvenkiniu. Čia buvo sutvarkyta infrastruktūra, įrengti specialūs privažiavimai prie tvenkinio vežimėlyje judantiems asmenims, buvo išpjauti medžiai ir krūmynai, šalia tvenkinio pasodinta pušaičių, tvenkinys įžuvintas, šalia tvenkinio pastatytas neįgaliųjų tualetas. Ateityje čia planuojama pastatyti ir pavėsinę, skirtą neįgaliesiems, mat jie nori vasarą čia organizuoti daugiau renginių.

Tenka įspėti

Dažnai prie tvenkinio galima sutikti žvejojančius mūsų krašto neįgaliuosius. Taip pat šalia tvenkinio pastatytas ženklas, kuris įspėja, jog žvejoti čia galima tik negalią turintiems asmenims. Deja, kai kurių miestelėnų požiūris verčia liūdėti, mat jiems nė motais, jog tai – išskirtinai tik neįgaliesiems skirta vieta. Net patys neįgalieji turi įspėti, jog šiame tvenkinyje gali žvejoti tik jie.

„Tas tvenkinukas yra skirtas mums. Mes jį susitvarkėme, jis buvo įžuvintas. Čia buvo prileista karosų, amūrų. Tvenkinukas išvalytas, sutvarkytas. Vaizdelis tikrai geras. Stengiamės, mat šis tvenkinukas skirtas ne tik Kėdainių rajono neįgaliesiems, bet visiems mūsų draugams iš visos Lietuvos. Pro šį tvenkinį pravažiuoju kasdien ir, žinokite, tenka pakovoti, kad čia nesėdėtų pašaliniai asmenys. Mes lankome šį tvenkinį kasdieną, tad patys tvarką čia ir prižiūrime“, – sakė nepralenkiamas mūsų krašto žvejys Stasys Antanaitis.

Turime suprati

Tai, kad žvejai mėgėjai turi suprasti neįgaliųjų žvejų poreikius, pabrėžia ir mūsų krašto žvejų atstovai.

„Mes turime suprasti, jog sveiki asmenys gali laisvai prieiti prie upės, prie bet kurio ežero ar tvenkinio ir žvejoti. O šiems žmonėms, ypač judantiems su ratukais, tai padaryti yra žymiai sunkiau. Tad tas tvenkinys yra skirtas specialiai jiems, kad jie privažiuotų, praleistų gerai laiką ir pagautų žuvies. Mūsų žvejams tikrai yra kur pažvejoti, tad turime gyventi draugiškai. Raginu visus žvejus mėgėjus žvejoti visuose vandens telkiniuose, tačiau kolegų neįgaliųjų tvenkinį palikti būtent jiems. Turime elgtis garbingai ir suprasti vieni kitus“, – sako žvejys mėgėjas Stasys Navikas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video